محمد جلال دهقانی:
تاریخ: ۷:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۰ نقطه میبد برگزار می‌شود

مسئول برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در میبد گفت: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور و برخی کشورهای جهان در نقاط مختلف این شهرستان برگزار می‎‌شود.

به گزارش میبدما؛ محمد جلال دهقانی در گفت‌وگو با نارین اظهار داشت: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در شهرستان میبد روز جمعه ۲۳ شهریور مصادف با چهارم محرم ۱۴۴۰ از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در محل مصلای آیت‌الله اعرافی میبد برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم در شهرستان میبد ویژه بانوان بوده و برای اجرای آن بیش از پنج‌هزار دست لباس ویژه نوزادان تهیه شده است و بانوان محترم می توانند برای دریافت لباس به پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران و یا فروشگاه عقیق واقع در خیابان سلمان فارسی مراجعه کنند.

دهقانی خاطرنشان کرد: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در میبد، علاوه بر مصلی ایت الله اعرافی، در بیش از ۲۰ مکان مذهبی این شهرستان برگزار می‌شود.

گفتنی است آئین شیرخوارگان حسینی هرساله در نخستین جمعه ماه محرم، با هدف رساندن پیام عظیم و بزرگ امام حسین(ع) به جهانیان، آشنایی آنان با نهضت عاشورا، تجلیل از مقام والای حضرت علی‌اصغر (ع) و تجدید پیمان با اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بدر بیش از پنج‌هزار نقطه کشور برگزار می‌شود.