آیا این تلنگر هم شهرداری را بیدار نخواهد کرد؟!
تاریخ: ۸:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
فقدان پیاده روی مناسب، منجر به ضربه مغزی یک موتورسوار و یک دختر خردسال شد

تصادف موتورسیکلت با عابرین پیاده در میبد، دو نفر را به شدت مجروح و راهی بیمارستان کرد.

به گزارش میبدما؛ برخورد یک موتورسیکلت با دو زن و کودک شیرخوار همراهشان، راکب و کودک شیرخوار را شدیدا مجروح کرد و شنیده ها حاکی از این است که هر دو نیز به علت ضربه مغزی به بیمارستان رهنمون استان یزد و بخش مراقبت های ویژه اعزام شده اند.

این تصادف در بلوار شهید جعفری نژاد و هنگامی رخ داد، که عابرین مورد نظر، به علت خرابی و غیر قابل تردد بودن بخشی از پیاده روی این بلوار، مجبور به تردد در کنار خیابان شدند، که موتور سوار نیز در برخورد با آنها و خروج از مسیر و برخورد با تیر چراغ برق به شدت از ناحیه سر مجروح و کودک همراه یکی از زنان را نیز به شدت مصدوم کرد.

متاسفانه جدا از سد معبر برخی از مغازه داران در پیاده روها که از مهمترین محورهای تامین جان و سلامتی عابرین پیاده می باشد، خرابی و نبود پیاده رو در بسیاری از معابر میبد، باعث شده، از این قبیل اتفاقات صورت بگیرد.

در گفتگوهایی که پیش از این نیز با مسئولین بهزیستی میبد در مورد پرونده های تشکیل شده برای معلولین ناشی از تصادفات شده بود، این مشکل را از پر حاشیه ترین مشکلات موجود در شهرستان بیان کرده اند.

حال باید اذعان کرد که این حادثه و تبعات آن بعد از رسانه ای شدن به فراموشی سپرده خواهد شد و باز هم کوتاهی در رفع سد معبرها، و پیاده رو سازی برای بسیاری از خیابان ها، ادامه می یابد، اما تامین جان شهروندان، چه زمانی توسط شهرداری و دستگاه های مربوطه در میبد به اولویتی مهم تبدیل می شود؟!

نظرات کاربران (۲)

  1. سعید

    سلام، در اینگونه تصادفات نباید از سرعت بالای موتورسواران به راحتی گذشت. حقیقت این است که علت اصلی تصادفاتی که منجر به مرگ و جرح در میبد می شود، سرعت بالای موتورسوار، علت اصلی حادثه است. اگر موتورسواران در میبد با سرعت مطمئنه و قانونی رانندگی کنند، در صورت هر مشکلی، قابلیت کنترل موتور خود را خواهند داشت و در صورت تصادف، منجر به مرگ و جرح غیر قابل جبران برای خود و طرف مقابلشان، نخواهند شد. در گزارش همین حادثه هم، متأسفانه به همین صورت است، در صورتی که راننده موتور، سرعت مطمئنه ای داشت، منجر به ایجاد خسارت جانی برای خود و آن کودک بیگناه نمیشد.

  2. آشنا

    متاسفانه بخش ابتدایی بلوار جعفری نژاد- روبروی دفتر پیشگامان و طرفین این دفتر- علاوه بر نداشتن پیاده ری مناسب دچار ریزش های متعدد نیز شده که همجواری آن با چندین مدرسه و نیز مدفون بودن لوله آب چاه خارجار در زیر آن و ریزش این آب دقیقا در همین نقطه به مسیر قنات قدیمی در زیر خیابان آرام آرام میرود که به یک نقطه بحرانی برسد. راه حل هم بسیار ساده است. پر کردن گودهای غیر اصولی و رها شده در دو طرف خیابان و تسطیح آن و الزام مالکین به حصارکشی …. متاسفانه این خیابان چوب بی مبالاتی مسولین در قبال دعواهای میراثی را میخورد