شهردار میبد در گفتگو با میبدما؛
تاریخ: ۱۲:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
تخریب مقبره سادات قوامی زاده توسط برخی از افراد معلوم الحال صورت گرفته است/ از نیروی انتظامی و مسئولین قضایی درخواست پیگیری و برخورد با این افراد را داریم/ تصاویر

شهردار میبد اظهار داشت: برخی از افراد تخریب مقبره خانوادگی خاندان قوامی‌زاده‌ را به شهرداری نسبت داده اند در حالی که حفظ و نگهداری این نقطه برای شهرداری اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش میبدما؛ محمود اسدزاده شهردار میبد در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان این موضوع گفت: این آرامستان خانوادگی که محل تدفین ۱۶ تن از سادات قوامی زاده می باشد، و به علت وجود این مکان در مرکز بافت تاریخی میبد، برای شهرداری میبد اهمیت ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: شهرداری میبد با بررسی های انجام شده و نظر شورای ترافیک شهرستان، به علت تصادفات این نقطه، برای بستن بریدگی روبروی این مکان اقدام کرده بود که با فشارهایی که برخی آوردند و به علت نارضایتی برخی از مردم این محله، و نظر برخی از مسئولین شهر، بریدگی مجددا بازگشایی شد.

اسدزاده تصریح کرد: افراد معلوم الحال با این انگیزه که با تخریب این بنا، زمینه ایجاد یک میدان در این نقطه را فراهم می کنند، نسبت به تخریب این اثر مهم در مرکز بافت تاریخی اقدام کردند.

محمود اسدزاده گفت: از مسئولین قضایی، نیروی انتظامی و دوست‌داران میراث فرهنگی ساکن در این منطقه خواهشمندیم زمینه سازی معرفی این افراد معلوم الحال را انجام داده، تا اقدامات قضایی صورت پذیرد.

گفتنی است، چند روز پیش دیوارهای مقبره خانوادگی سادات قوامی زاده که پیشینه ساخت آن به سال ۱۳۳۰ می رسد و ۱۶ تن از سادات قوامی زاده و چندین تن از بستگانشان در این مکان خاکسپاری شده اند، به دست عوامل ناشناس تخریب شده است.

 

نظرات کاربران (۱)

  1. محمد

    اولا به مقبره اسیبی واردنشده ثانیا از دیوارتامقبره ۵متر فاصله دارد ومیتی دفن نشده ثالثا شهرداری ومیراث خودشان موافق برداشت دیوار هستند رابعا حرمت میت وبستگان واهالی محل وهمچنین رعایت مقررات شهری ومنطقه توریستی ومیراث باید رعایت شود چون این مقبره جایگاه افراد تریاکی وحتی محل خلوت با نامحرم شده وشورای شهر قدیم وجدیددر جریان این مسئله هستند بایستی مسئولین بویژه شهرداری رعایت حرمت اهالی محل داشته باشد