حجت الاسلام غفوری در نماز جمعه میبد؛
تاریخ: ۲۳:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
اندیشه‌های امام خمینی(ره) نجاتبخش ملت‌های مظلوم و آزاده است/ اشرافی‌گری ربطی به اندیشه امام ندارد

امام‌ جمعه موقت میبد گفت: اگر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی با روحیه اشرافی‌گری زندگی می‌کند، این مسوول هیچ ربطی به اندیشه‌های حضرت امام(ره) ندارد.

به گزارش میبدما به نقل از نارین، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میبد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: شیطان همواره درصدد کشاندن انسانهای مومن به سمت گناه است و لذا یک انسان مومن نباید به خود و اعمال خود مغرور شود.

وی افزود: انسان مومن باید راه و مسیر را بر شیطان ببندد و شب‌های قدر بهترین فرصت برای عبادت و رسیدن به معنا و اتصال به خداوند متعال است.

خطیب جمعه میبد در این‌باره تصریح کرد: هنر مومن این است که با اتصال به خدا، خطاهای گذشته را جبران کرده و آینده روشن را برای خود بسازد.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام راحل(ره) و سالروز قیام ۱۵ خرداد اظهار داشت: زمان هم گاهی برای فهم حقایق با ما همراهی می کند و امسال ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با شب ضربت خوردن مولای متقیان مصادف شده است، بالواقع تمام زندگی امام راحل(ره) با سیره و منش مولای متقیان حضرت امام علی(ع) هماهنگ است. امام خمینی(ره) با بصیرت و شجاعت در مقابل همه مستکبران سخن می‌گفتند و این قول ایشان معروف است که فرمودند “اگر مستکبران بخواهند در مقابل دین ما بایستند، ما در برابر تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد”.

غفوری ادامه داد: امام راحل(ره) در عین حال در عرفان و در دعای نیمه شب نیز خاضعانه در برابر خداوند سر تعظیم فرود می‌آورد و در برابر خداوندگار خویش تسلیم بودند. در واقع امام(ره) به سیره و روش اجداد طاهرینش عمل می کرد.

عضو شواری سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: امام خمینی(ره) بسیار ساده زیست بود و وقتی از دنیا رفت در منزل استیجاری زندگی می کرد و حتی اراضی که از پدرشان به ایشان رسیده بود را بین فقرا تقسیم کردند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: امام از بین ما رفت، همان طور که پیامبر و ائمه هدی نیز این جهان فانی را ترک کردند، اما آنچه برای ما راه‌گشاست، اندیشه‌های آن بزرگواران است که نجاتبخش ملت‌های مظلوم و آزاده است.

وی تصریح کرد: آرمانهای والای حضرت امام خمینی(ره) برای رسیدن به تعالی و زمینه سازی حکومت امام عصر(عج) است و باید اندیشه‌های ایشان مورد توجه گیرد.

وی یکی از امور مهم در اندیشه‌های امام خمینی(ره) را بحث استکبار ستیزی ایشان برشمرد و گفت: استکبارستیزی یکی از اصول ثابت اندیشه‌های امام است. در حقیقت کسی که می خواهد مسلمین را زیر سلطه قرار بدهد مستکبر است و اسلام و اندیشه امام در برابر او خواهد ایستاد و در این عرصه‌ی میان حق و باطل، پیروزی با جریان حق خواهد بود.

وی از دیگر محورهای مهم اندیشه‌ی امام(ره) را اتکای به خدا دانست و خاطرنشان کرد: ایستادگی در برابر دشمنان و مقابله با اشرافی‌گری و تلاش برای محرومیت‌زدایی از ویژگی‌های برجسته بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.

خطیب جمعه میبد بیان کرد: اگر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی با روحیه اشرافی گری زندگی می‌کند، این مسوول هیچ ربطی به اندیشه‌های حضرت امام(ره) ندارد.

غفوری، در ادامه به تصمیم تاریخی مجلس خبرگان بعد از ارتحال حصرت امام(ره) و انتخاب رهبری با بصیرت و فرزانه برای هدایت‌گری امت اشاره کرد و اظهار داشت: مجلس خبرگان با انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر جامعه نقش بسیار مهمی در به نتیجه رساندن مجاهدت‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایفا کرده و انسان شایسته‌ای را برای این امر برگزدیدند.

امام جمعه موقت میبد در پایان با اشاره به فرارسیدن آخرین جمعه ماه رمضان و روز جهانی قدس، ضمن محکوم کردن جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی نسبت به مردم مظلوم فلسطین، گفت: باید ملت ایران و سایر مسلمانان به صورت منسجم و تمام عیار در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و از مردم فلسطین، آنها را در ایستادگی در برابر دشمن صهیونیستی که دشمن همه ماست، حمایت کنیم.