حجت الاسلام محمد اعرافی؛
تاریخ: ۱۶:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۷
حمایت از کالای ایرانی عبادت است/ ایران اسلامی هیچ تهاجمی را بی پاسخ نخواهد گذاشت

امام جمعه موقت میبد گفت: جمهوری اسلامی ایران آغازگر جنگ و تجاوز به هیچ کشوری نیست، اما در صورت تجاوز به این کشور، منافع دشمن را در هرکجای دنیا باشد مورد هدف قرار می‌دهد.

به گزارش میبدما به نقل از نارین، حجت‌الاسلام محمد اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج)، نامگذاری این ایام را بعنوان هفته سربازان گمنام امام زمان(ع) محترم شمرد و از زحمات و اقدامات نیروهای وزارت اطلاعات در برقراری امنیت در کشور قدردانی کرد.

وی در ادامه با توصیه به رعایت حرمت مراسم جشن و شادی در شهرستان افزود: شادی کردن و برگزاری جشن موالید مورد تأیید اسلام می‌باشد، اما آنچه باید در نظر باشد رعایت احترام به موازین شرعی و عرفی و پرهیز از گناه و مزاحمت برای دیگران است.

اعرافی با اشاره به فرارسیدن ۱۲ اردی‌بهشت و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، جایگاه معلم را بسیار ارزشمند و دارای اهمیت برشمرد و دانش‌آموزان و اولیا خواست قدردان زحمات معلمان باشند.

خطیب جمعه میبد همچنین ضمن تبریک روز کار و کارگر، از مسئولان و مردم خواست در سال حمایت از کالای ایرانی با عمل به توصیه های مقام معظم رهبری در این زمینه، حمایت از کارگران را مدنظر قرار دهند.

وی در این رابطه تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی عبادت است.

اعرافی در بخش‌های پایانی خطبه های نماز جمعه میبد، به سردمداران کشورهای مستکبر توصیه کرد: از مواضع خصمانه خود دست بردارند و ایران قدرتمند را تهدید نکنند.

امام جمعه موقت میبد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هرگز آغازگر جنگ و تجاوز به هیچ کشوری نیست، ما اهل دفاع هستیم، اما اگر کوچکترین اقدامی از سوی دشمن سر بزند و تیری به سمت این کشور شلیک شود، نیروهای قدرتمند ارتش و سپاه منافع دشمن را در هرکجای دنیا که باشد، مورد هدف قرار می‌دهند.