گفتگوی اختصاصی میبدما با فوتبالیست تیم استقلال تهران؛
تاریخ: ۷:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
امیرحسین کارگر شورکی: منتظر فرصتی از طرف آقای شفر برای نشان دادن خود هستم/ اگر در میبد بودم، استعدادم دیده نمی شد/ استعدادهای خوبی در میبد و یزد وجود دارد

از خبرهای خوب فوتبالی برای مردم میبد و در مجموع استان یزد، راه یابی بازیکن جوان و آینده دار میبدی به اردوگاه آبی های پایتخت بود.

به گزارش میبدما، در هفته های گذشته خبر جذب امیرحسین کارگر شورکی، از تیم امیدهای استقلال تهران به اردوگاه بزرگسالان این تیم مطرح کشور، برای طرفداران این ورزش جذاب، خبری شیرین و جالب بود.

گفتگوی این بازیکن آبی پوش، با شبکه مجازی میبدما را در ادامه می خوانید؛

لطفا خودتان را معرفی کنید؟
امیرحسین کارگر شورکی، در سال ۱۳۷۷درتهران به دنیا امدم و ۴ سال نیز در میبد سکونت داشتم، دانشجوی رشته تربیت بدنی هم هستم.

چطور شد که به فوتبال علاقمند شدی و ادامه دادی؟ فوتبال برای شما از زمین های خاکی شروع شد یا به صورت حرفه ای و در آکادمی شروع کردید؟
من به شخصه از بچگی به فوتبال علاقه داشتم و در همون سنین پایینم هم فوتبال های حرفه ایی رو دنبال میکردم. یکی دیگر از دلایل علاقه من به فوتبال پدرم بودند که خودشون فوتبالیست بودم و من رو در این راه حمایت و راهنمایی می کردند. فوتبال حرفه ای رو در سن ۷ سالگی و در اکادمی شروع کردم.

پدر و مادر هم موافق فوتبالی شدن شما بودند؟
مخالفتی نداشتن چون من علاقه زیادی داشتم و خدا رو شکر استعدادی هم توی این رشته داشتم، پدر و مادر هم من رو راهنمایی کردند و با حمایت خودشون همیشه شرمنده خودشون کردند و خدا رو شکر که تونستم با دعای پدر و مادر در این سن در بزرگترین تیم ایران بازی کنم.

چه زمانی برای فوتبال حرفه ای حساب ویژه باز کردید؟
من از همون اول برای فوتبالم برنامه ریزی کردم و به هدفهای بزرگ فکر میکردم. خدا رو شکر این دو سه سال اخیر از امادگی بالایی هم برخوردار بودم، که به لطف خدا و دعای پدر ومادر توانستم به این حد موفقیت برسم که ان شاءالله ادامه هم خواهد داشت.

اولین تیم هایی که بازی کردید؟
هما، پاس تهران و راه اهن

توی پست خودتان به بازی کدام بازیکنان علاقمند هستید؟
سبک بازی در داخل ایران از نظر من خسرو حیدری، و در خارج از کشور دنی الوز، جالب اینکه حتی به خاطر شباهت چهره و روحیه شادی که دارم، توی تیم بهم لقب دنی الوز دادند …

در زندگی فوتبالی چه کسانی بیشتر به شما کمک کردند؟
خدا رو شکر توی فوتبالم افراد زیادی نقش داشتند، اول لطف خدا بود، بعد زحمات پدر و مادرم و بعد مربیان عزیزم که من مدیون همشون هستم امیدوارم بتونم همین راه را ادامه بدم و مربیان خوبم را سربلند کنم.

در شرایط کنونی چقدر احتمال میدهید بازی خوبی از خودتان به نمایش بگذارید؟
خداروشکر الان از نظر بدنی شرایط خوبی دارم و منتظر فرصتی از طرف اقای شفر هستم که بتونم خودم رو به نحو احسن نشون بدم و و جای شکر داره که دارم زیر نظر یکی از بهترین مربیان دنیا تمرین می کنم.

چقدر در مورد فوتبال میبد و در کل استان یزد شناخت داری؟ منظورم امکانات و استعدادهاست؟
من شناخت چندانی از فوتبال توی میبد ندارم، ولی از اونجایی که چند بار برای تفریح با چند تا بچه های اونجا بازی کردم استعدادهای فوق العاده تو میبد هست، که اگر امکانات و بها به این جوانان عزیز داده بشه میتونن در بهترین سطح فوتبال ایران بازی کنند و امیدوارم مسئولین به فکر امکانات بهتر باشند و به این جوانان عزیز کمک کنند…

به نظر شما چرا کلاً در استان یزد، فوتبالیست کمی به سطح مطرح کشوری می رسند؟ یا اصلا نمی رسند؟ به هر حال شما هم اگر در میبد زندگی می کردید، ممکن بود اصلا شناخته نشوید، و به این حد از موفقیت هم نرسید، درست است؟
یزد به نظر من یکی از پر استعداد ترین استان های ایران توی هر رشته ایی هست، ولی به دلیل کمبود امکانات و نداشتن تیم های مطرح توی استان یزد، بازیکنان زیادی نتواستند از استان به تیم های مطرح بروند، به شخصه اعتقادم این است که اگر مسئولین کمی به فکر این رشته توی استان باشند، من مطمئنم که هر سال چند تا جوان خوب در تیمهای مطرح ایران میتوانند بازی کنند.
بله، درسته، من به شخصه اگر در میبد بودم هیچ وقت شناخته نمیشدم، چون امثال من، قبلا و همین الان هم شناخته نمی شوند، و فرصت نشون دادن توانایی های بالای خودشون رو پیدا نمی کنند.

به نظر شما، فوتبال میبد و در کل استان یزد برای رساندن استعدادهای خودش به لیگ برتر و بعد از آن به تیم ملی، چه کار باید انجام دهد؟
اول از همه چی باید مسئولین از این ورزش پر طرفدار حمایت کنند، و امکانات خوبی رو در اختیار مربیان این رشته قرار بدهند، تا مربیان هم با کشف استعدادها، تیم های خوبی رو راهی مسابقات استان و بعد کشور کنند، من حدود دو سال پیش از تیم استیلا کبیر یزد پیشنهاد داشتم که به دلیل کمبود امکانات نتوانستم در استان یزد بمونم و الان از مسئولین این رشته میخواهم که به فکر این ورزش توی این استان باشند، من مطمئنم با این استعدادهای زیاد که توی استان و مخصوصا میبد هست میتوانند برای این استان افتخار کسب کنند.

به نظرت چرا استعدادهای ما دیده نمی شوند؟
بازم از نظر من دو لیل دارد، دلیل اولاز طرف مسئولین هست که باید در این مسیر کشف استعداد کنند و اون استعدادها رو به کار بگیرند، دلیل دوم هم بر میگرده به خود انسان که برای استعدادی که خدا در وجودش قرار داده ارزش قائل بشه و به بهترین نحو خودشو نشون بده

و این کشف استعدادها چقدر به فوتبال کشور می تواند کمک کند؟
خب معلومه خیلی میتونه این موضوع به فوتبال کشورمون کمک کنه، مخصوصا در رده های پایه ما میتونیم با این استعدادها به بهترین درجات فوتبال در جهان برسیم و پشتیبان تیم ملی بزرگسالان باشیم.

ممکن هست روزی امیر حسین کارگر برای کشف استعدادهای نهفته مردم شهر خودش فعالیتی صورت بدهد؟
صددرصد من اگه الان شدم امیرحسین کارگر از دعاهای خیر این مردم بوده، برنامه های بسیار خوبی برا جوان های شهرم دارم و امیدوارم بتونم که این برنامه ها رو عملی کنم به لطف خدا، تا این استعدادها دیده بشن و افتخاری برای شهرمون باشند.

شرایط الان شما در تیم چطور است؟
خدا رو شکر الان شرایطم تو تیم خوب و منتظر فرصتی از طرف اقای شفر هستم که خودم رو ثابت کنم .

توی پست شما، تیم استقلال الان چه بازیکنانی فیکس بازی می کنند؟
توی پست من بهترینای ایران قرار دارن و باعث افتخارمه که کنار اقا وریا غفوری و خسرو حیدری دارم کار میکنم و این دو همیشه من رو حمایت کردند و به من انرژی مثبت دادند.

احتمال میدهید به بازی های بعدی برسید؟
ان شاءالله، اون نظر اقای شفر هست که من بازیکنم یا نه، منم بازیکن جوونی هستم و باید تجربه کسب کنم، استقلال هم تیم کوچکی نیست و برای بازی کردن در اینجا باید تمام توان خود رو گذاشت.

و صحبت پایانی؟
در اخر از شما و همه کسانی ک برای شهرستان عزیزمون زحمت میکشن تشکر میکنم، تشکر از شما که این وقت رو به من دادید، ان شاءالله بتونم همیشه برای استان یزد و شهرستان میبد افتخارکسب کنم، جا داره اینجا از پدر و مادر عزیزم تشکر کنم، و امیدوارم به لطف خدا و همت مسئولین، همه جوان های استانمون دیده بشن، به امید اون روز…

ممنون از وقتی که به ما دادید و با ارزوی موفقیت های روز افزون برای شما …