امام جمعه میبد؛
تاریخ: ۲۰:۰۱ :: ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
مسئولین شهرستان در سال جدید خطاهای فرهنگی را جبران کنند/ مقابل این خطاها و لغزش ها کوتاه نمی آییم

آیت الله اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه تصریح داشت: حمایت و خرید کالای ایرانی است که ما از رکود صنعت خارج می سازد.

به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی اولین نماز جمعه سال ۹۷ میبد ضمن تبریک ایام نوروز و حلول ماه پربرکت رجب، اظهار داشت: رجب یکی از ماه های حرام و دارای فضیلت بسیار زیاد است و کثرت استغفار و برگزاری سنت حسنه اعتکاف از جمله اعمال مستحبی این ماه است.

خطیب این هفته نماز جمعه میبد با اشاره به شعار سال، و سخنان مقام معظم رهبری در اولین روز سال جدید در حرم مطهر رضوی، یادآور شد: در طول این سالها شعارهایی که از سوی معظم له برگزیده شده یک بعد مهم اقتصادی دارد و در سالهای اخیر بر اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، کار و اشتغال و امسال نیز بر حمایت از کالای تولید داخل و ایرانی تاکید شده که نشان دهنده مطالب مهمی می باشد.

وی افزود: تمرکز بر مقوله اقتصاد در طول سالها و برگزیدن شعار سال از میان مفاهیم اقتصادی نشان دهنده این است که اقتصاد مقدمه پیروزی های دیگر است و علاوه بر ارزش ذاتی که در اقتصاد مقاومتی، پویا، فعال و درون زا و متکی به مردم هست دشمن هم بر همین اهرم انگشت گذاشته است و به اشکال مختلف شکست اقتصادی ایران مقاوم و شجاع و انقلابی از اهداف مهم دشمنان ملت و انقلاب است.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه امروز در یک شعب ابوطالب جدید هستیم، عنوان داشت: تحریمها و فشارهای اقتصادی که به طرق مختلف و گسترده از سوی مستکبران عالم بر ایران اسلامی وارد می شود نشان دهنده یک شعب ابوطالب جدید است بنابراین اقتصاد ابزار و شمشیری در دست دشمن برای از پای در آوردن ملت بزرگ و مقاوم ایران اسلامی می باشد که این امر وظیفه مردم و مسئولین را سنگین تر می کند.

امام جمعه میبد حمایت از کالای ایرانی را یک عنصر کلیدی و محوری در منظومه اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی یک تئوری برای شکوفایی ملت و کشور بوده که اضلاعی دارد که یک ضلع مهم آن حمایت از کالای داخلی است که رهبری معظم بر روی آن تاکید دارند.

مدیر حوزه های علمیه کشور مردم را اولین مخاطب فرهنگ حمایت از کالای ایرانی برشمرد و اظهار داشت: کار مردم این است در جایی که کالای مشابه داخلی برای خرید و مصرف وجود دارد به سمت کالاهای وارداتی نروند و با این کار بازار پر رونقی برای صنعتگران و تولید کنندگان داخل فراهم آورده و سبب ایجاد اشتغال می شوند.

وی به مردم توصیه داشت: تا آنجا که امکان دارد ولو با معادله های استاندارد پایین تر برای خودشان، انقلاب و کشور و رضای خدا کالای داخلی را مصرف کنند.

آیت الله اعرافی تولیدکنندگان را یکی دیگر از مخاطبین شعار سال دانست و بیان داشت: تولید کنندگان در این راستا استاندارد و کیفیت کالاهای تولیدی را بالا برده و در درج قیمتها رعایت انصاف و عدالت را داشته باشند و صنعتگران ما به سمت تولید کالاهای اساسی و مهمی بروند که در مواقع حساس و بحرانی موجب استقلال و سربلندی کشور شوند که در این زمینه تکمیل زنجیره تولیدات داخلی، قطعه سازی، تولید مواد اصلی و کم کردن مونتاژ از وظایف اصلی آنها می باشد.

وی با تاکید بر این نکته که مسئولین کشور و بانکها باید در مسیری قرار گیرند که صنعت ما از رکود خارج شود، تصریح داشت: حمایت و خرید کالای ایرانی است که ما از رکود صنعت خارج می سازد. در این زمینه مسئولین باید با نظارت بر بازار، مبارزه با قاچاق، حمایت از صنایع در بحث تکمیل آنها و گردش مالی موجبات به نتیجه رسیدن این شعار مهم اقتصادی را فراهم آورند.

وی ادامه داد: اگر حجم گردش کالای قاچاق در کشور کنترل شود همه کشور را می توان با آن آباد ساخت. دولت باید برای تحقق این شعار در ابتدای سال تمام توان وتلاش خود را بکار گیرد و این کار را با مصرف کالای ایرانی در ادارات و نهادها آغاز کند. در اثر یک حرکت بهم پیوسته و راهبردی در حمایت از کالای داخلی موجب به بار نشستن اقتصاد مقاومتی، استقلال بیشتر، مقابله با تحریم ها، رونق اقتصادی، افزایش تولید و اشتغال، جذب سرمایه و انباشت سرمایه های داخلی برای تولید بیشتر شده و ملت طعم اشتغال و آسایش را بیشتر می چشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این موضوع که در سال ۹۶ شاهد خطاهای فرهنگی از سوی مسئولین شهرستان بودیم، اظهار داشت: مسئولین نسبت به این خطاها و لغزشها مواظب بوده و دیگر در دام آنها قرار نگیرند. در ارائه برخی از فیلمها و در برگزاری جشن ها ما مواجه با عبور از برخی خطوط قرمز بودیم که مواضع ما به مسئولین اعلام شده و از طرف مسئولین نیز قولهای قاطعی داده شده که این اعمال تکرار نشود.

آیت الله اعرافی در پایان باتاکید بر این نکته که ما در مقابل این خطاها و لغزشها کوتاه نمی آییم، عنوان داشت: مسئولین در سال جدید مراقبت کنند که دیگر مواجه با این لغزشها نباشیم و در جبران خطاهای گذشته جدی باشند تا نیازی به به حرکت های دیگر نباشد تا جامعه بتواند با وحدت و انسجام بیشتر مسایل مهمتری را که در پیش رو دارد انجام دهد. ما ورزش، جوانان، نشاط و هنر را مهم دانسته و از نسل انقلابی انتظار داریم که این موارد را تقویت کنند.