سردار فتح الله جمیری؛
تاریخ: ۸:۱۵ :: ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
کنگره ملی شهید ذوالفقاری، ۲۵بهمن ماه با حضور سردار سلامی، در پردیس بین‌الملل علوم پزشکی یزد برگزار می‌شود

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: اگر امروز در کشور اسلامی ما قدرت بازدارندگی وجود دارد و استکبار جهانی از قدرت ملت قهرمان ایران حساب می‌برد بخاطر وجود فرهنگ جهاد و شهادت است.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا، سرتیپدوم پاسدار فتح الله جمیری روز دوشنبه در نشست خبری برگزاری کنکره ملی شهید شاخص دانش آموزی بسیج دانش آموزی ، شهید محمد حسین ذوالفقاری افزود: این شهید جوان ‌ترین شهید دفاع مقدس است که به عنوان شهید شاخص امسال انتخاب شده است.
وی با اشاره به اینکه شهید محمدحسین ذوالفقاری شهید صغیری است که وارد جهاد کبیر شد و به شهادت رسید ادامه داد: کنگره ملی شهید ذوالفقاری در روز چهارشنبه ۲۵بهمن ماه به مدت یک روز با حضور سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در محل پردیس بین‌الملل علوم پزشکی یزد برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه الغدیر یزد تصریح کرد: از ۲۴ استان کشور، ۱۳ نرم افزار موبایلی، سه هزار عکس با موضوع شهید و شهادت، ۱۰۰ دلنوشته و افزون بر ۱۰۰ ویدئو کلیپ با موضوع شهید ذوالفقاری به دبیرخانه ارسال شده است.
جمیری گفت: انتقال ارزش‌ها و فرهنگ جهاد و شهادت به دانش‌آموزان از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره است که باید نهادهای فرهنگی و تبلیغی و همچنین رسانه های گروهی وظایف خود را در گسترش آن انجام دهند.

همچنین مسوول بسیج دانش‌آموزی استان یزد گفت: برای برگزاری کنکره ملی شهید شاخص دانش آموزی کشور ، کمیته های تخصصی اجرایی، پشتیبانی، تولید محتوا و کمیته تشریفات تشکیل و وظایف خود را انجام می دهند.
سرهنگ محمد حسن اسلامی افزود: تاکنون افزون بر ۳۰ مراسم تبیینی با عنوان پیش کنگره در استان برگزار شده و برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مدارس مختلف در دستور کار بسیج دانش‌آموزی است.
استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد ۸۶۲ نفر آنها دانش آموزان هستند.
شهید ذوالفقاری متولد سال ۱۳۴۸ در میبد است و در سال ۱۳۶۰ نیز به شهادت رسید و جوان‌ ترین شهید دفاع مقدس است.