پرستار ...
تاریخ: ۷:۳۶ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
گزارش میبدما از پرستار گمنامی که شبانه روز از بیمار خود مراقبت می کند

امروز سالروز میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) است و در تقویم ما ایرانیان به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است.

به گزارش میبدما؛ همیشه روز تولد حضرت زینب کبری(س)، همه ذهن ها معطوف به پرستاران زحمتکش در مراکز درمانی مانند بیمارستان ها می شود و شاید با داشتن کمی اطلاعات بیشتر از این حوزه سخت و طاقت فرسا، پرستاران زیر مجموعه مراکز توان بخشی و بهزیستی نیز به یاد افراد بیایند، پرستارانی که با رسیدگی به بیماران درون خانه ها، این حرفه سخت را عاشقانه ادامه می دهند.

اما پرستاری وسعت بیشتری را در بر می گیرد، آنگونه که حتی در کنار خود ما و در بیشتر خانه های ما، با پرستاری و پرستاران گمنام برخورد داریم.

خانم دهقانی، یکی از این پرستاران گمنام است که عاشقانه شبانه روز خود را وقف همسرش، فضل الله دهقانی کرده است که یک سال و چهار ماه از به کما رفتنش می گذرد. حدود یک سال و نیم، شبانه روز، پرستاری از بیماری که در سکوت مطلق فرو رفته و در خواب است.

این پرستار گمنام در گفتگو با خبرنگار میبدما، ضمن اشاره به سختی های طاقت فرسای این کار، گفت: حدود یک سال و نیم پیش بود که با سقوط بالابر مغازه و افتادن ایشان، به کما رفته است و از آن موقع تاکنون، شبانه روز به وی رسیدگی می کنم.

وی ادامه داد: شاید نتوان برای نیم ساعت نیز بیمار را به حال خود رها کنم و تقریبا مواظبت دائم از ایشان را در برنامه زندگی خود دارم.

خانم دهقانی از سفر کربلا در دوران سلامت همسر خود یادی کرد و افزود: هیچ گاه نشد که شکایت این سختی را به خدا بکنم و بگویم چرا این بلا بر سرم آمد، بلکه امیدم به خود اوست تا ان شاءالله نظر لطفی به ایشان بیفتد.

وی با یادی از سالروز تولد حضرت زینب(س) و روز پرستار بیان داشت: امیدوارم کسانی که این نوع بیماران را در خانه خود دارند، تحمل و صبر را پیشه کنند و هیچ گاه لب به شکایت نزد خدا نگشایند و این را هم امتحانی از جانب خدا بدانند.

خانم دهقانی در انتها با ارزوی شفاعت حضرت زینب(س) برای همه، و با تشکر از سازمان بهزیستی، مرکز توانبخشی و جامعه معلولین میبد گفت: امیدوارم به حق حضرت زینب(س)، خداوند شفای همه بیماران و همینطور بیمار مرا بدهد.

مخاطبین عزیز میبدما می توانند به زودی کلیپ این گفتگو را در کانال میبدما و سایت آپارات مشاهده بفرمایند.

شبکه مجازی میبدما، سالروز تولد حضرت زینب(س) را به همه پرستاران زحمت‌کش تبریک گفته و توفیقات روز افزون را برای ایشان مسئلت دارد.

 

نظرات کاربران (۶)

 1. زرافشان

  آقا فضل الله،انسان بسیارخدوم و بااخلاصی بود.انشالله خدا به ایشان سلامتی مجدد عنایت کنه

 2. شهروند

  خدا وند ان شاالله شفای عاجل نصیب ایشان کند و همچنین اجر جمیل به همسر ایشان که واقعا زینب گونه دار حال پرستاری از ایشان هستند

 3. زرفشان

  ایشالله خدا شفاش بده
  واقعا مرد ودوست اغایی هه

 4. mahdi

  خدا به ایشون صبر و تحمل داده از این بیشتر بده و به فضل الله جان عزیز هم شفای عاجل عنایت کنه انشاء الله

 5. آشنا

  ان شاالله خداوند به حق حضرت زینب شفای عاجل به ایشان عطا فرماید.

 6. مجتبی

  اقا فضل ا… فردی است که شبانه روز درحال خدمت به هییت های امام حسین بود