رئیس بهزیستی شهرستان میبد:
تاریخ: ۱۳:۲۷ :: ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
یک سوم جمعیت میبد نیازمند مناسب سازی معابر و ورودی مکان‌های عمومی هستند/ بیشترین مشکلات متعلق به ورودی بانک ها و سد معبر مغازه داران است

محسن فلاح گفت: بزرگترین مشکلات ما و بیشترین کم کاری در موضوع مناسب سازی، مربوط به بانک ها می باشد و جلسات زیادی که در این باره تشکیل شده، کمترین بازخورد مثبت را از جانب آنها داشته است.

به گزارش میبدما، وی در جلسه شورای مناسب سازی شهرستان میبد که با حضور احمدی معاون فرماندار و مسئولین مربوطه از اداره صنعت و معدن، شهرداری، جامعه معلولین و نماینده یکی از بانک های شهرستان تشکیل شد، اظهار داشت: طرح مناسب سازی در بخش بانک های میبد یا اجرایی نشده و یا به صورت نامناسب و غیر استاندارد اجرا شده است.

رئیس بهزیستی شهرستان میبد با بیان این موضوع که جامعه هدف ما نه تنها معلولین بلکه سالمندان و حتی کودکان را نیز در بر می گیرد، افزود: سال ۱۳۸۹ توسط آیت الله اعرافی، امام جمعه میبد به عنوان سال مناسب سازی نام گذاری شد و انتظار ما این بود که با همکاری ارگان ها و مسئولین این موضوع به نتایج خوبی برسد، که متاسفانه این امر محقق نشد.

وی با اشاره به تشکیل جلسات مختلف و به سامان نرسیدن تلاش ها برای مناسب سازی، عنوان کرد: یک سوم جمعیت میبد نیاز به مناسب سازی معابر و ورودی مکان های عمومی دارند و نیاز داریم که مصوبات این جلسان از طرف مسئولین ذیربط پیگیری و اجرایی شود.

فلاح با اشاره به سد معبر برخی از مغازه داران میبدی نیز گفت: متاسفانه این معضل هیچ گاه حل نشد و حتی ما معلولینی داریم که در اثر همین سد معبرها و اجبار به تردد در خیابان دچار ضایعه و خسارت جسمی شده اند.

محسن فلاح در انتهای سخنان خود، با اشاره موردی به برخی از سد معبرها و مشکلاتی که در حوزه مناسب سازی وجود دارد، خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.

در ادامه جلسه نیز مسئولین شرکت کننده در جلسه هر کدام به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

در انتهای جلسه، محمد جواد احمدی معاون فرماندار میبد با پیگیری مصوبات قبلی و رایزنی با ادارات مربوطه جهت رفع مشکلات، از مسئولین شرکت کننده در شورای مناسب سازی درخواست کرد نسبت به رفع مشکلات موجود اقدامات مورد نظر را انجام دهند و در جلسه آینده گزارش پیشرفت فعالیتشان را ارائه دهند.

طبق برخی از مصوبات جلسه قرار شد سه بانک و سه فروشگاه بزرگ شهرستان در اولین فرصت نسبت به مناسب سازی ورودی های خود اقدام کنند.

نظرات کاربران (۱)

  1. Ma.ha

    با سلام و احترام. توجه به مناسب سازی شهری و حمل و نقل برای سالمندان در جامعه و مشارکت دادن هرچه بیشتر انان در جامعه با توجه به جمعیت رو به سالمندی این شهر بسیار پسندیده و مورد نیاز می باشد. توجه به رفاه و سلامت سالمندان در واقع توجه به رفاه و سلامت تمامی اقشار جامعه می باشد. لذا از مسولین محترم خواهشمندیم جهت رسیدن به شهر دوستدار سالمند طرح های مناسبی را ارائه و اجرا نمایند.