رئیس دانشکده علوم قرآنی میبد در نشست خبری همایش مشاهیر قرآنی:
تاریخ: ۱۴:۱۷ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
این همایش برای اولین بار در سطح استان یزد برگزار می شود/ بالغ بر ۱۰۰ مقاله تاکنون به دبیرخانه همایش ارسال شده است

سید مصطفی موسوی گفت: همایش مشاهیر قرآنی استان یزد دوشنبه هفته آینده در دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار خواهد شد.

به گزارش میبدما؛ رئیس دانشکده علوم قرآنی در نشست خبری با برخی از اصحاب رسانه شهرستان میبد، اظهار داشت: اکنون بالغ بر ۱۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش رسیده که ۵۲ مقاله از این تعداد برای چاپ در مجموعه مقالات انتخاب شده و ۵ مقاله نیز برای ارائه در همایش مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: مدعوین این همایش از بزرگان و فعالان قرانی سراسر استان یزد هستند که برخی از آنها نیز مقیم شهر های دیگر می باشند.

موسوی اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش این بوده است که از افرادی که از دیرباز در این حوزه مقدس فعالیت داشتند تجلیل شود و افق های جدیدی در استفاده از این ظرفیت های قرانی گشوده شود.

وی با اشاره به سخنران اصلی این همایش که استاد طیب حسینی هستند، ادامه داد: قرار بر این بود که علامه مصباح یزدی سخنران اصلی این همایش باشند و پیگیری‌هایی نیز از طرف آیت الله اعرافی و همینطور فرزند علامه مصباح صورت گرفت که به علت کسالت ایشان، موفق به دعوت نشدیم.

رئیس دانشکده علوم قرآنی بفروئیه شهرستان میبد در ادامه تصریح کرد: این همایش در نوع خود اولین همایش در سطح استان یزد و همین طور با این سبک در سطح کشور نیز می باشد که به فضل خدا در صورت رفع نواقص و برنامه ریزی های بهتر ادامه خواهد داشت.

سید مصطفی موسوی گفت: از دلایل برگزاری این همایش، ایجاد ارتباط خوب بین بزرگان و فعالین حوزه قرآن با دانشکده علوم قرآنی و ایجاد شناخت بین بدنه دانشجویان، مردم شهرستان و استان با این بزرگواران می باشد.

مجتبی محمدی مزرعه‌شاهی: مشاهیر قرآنی در پنج حوزه تعریف می شوند

دبیر اجرایی همایش نیز در ادامه گفت: مقصود از مشاهیر قرآنی یزد حافظان، قاریان، مفسران، اساتید و ادیبان در این حوزه می باشند.

مجتبی محمدی مزرعه شاهی افزود: مجموعه مقالات نیز به صورت نرم افزاری و در صورت حمایت سازمان های مرتبط به صورت کتاب در اختیار مردم قرار می گیرد و در بازار نشر منتشر خواهد شد.

جهاندیده: بیشترین حجم مقالات دریافتی مربوط به دانشجویان دانشکده علوم قرآنی میبد بوده است

مسئول دبیرخانه همایش نیز گفت: برای این همایش وبلاگ تخصصی بازتاب مقاله ها ایجاد شده، و دریافت مقاله ها، پاسخ به سولات و کمک به اطلاع رسانی و … از فعالیت های دیگر این دبیرخانه می باشد.

خانم جهاندیده اظهار داشت: نمایشگاه هایی نیز در کنار همایش برقرار می شود که ارائه دستاوردهای دانشکده در تالیفات و محصولات مکتوب، همراه با پوستر مشاهیر و درج فعالیت های آنها، و محصولات فرهنگی و قرآنی نیز در کنار همایش خواهد بود.

وی با قابل قبول دانستن حجم مقاله های دریافتی و میزان استقبال خوب فعالان قرآنی، افزود: بیشترین حجم مقالات از دانشجویان دانشکده علوم قرانی بوده و از دیگر شهرستان های استان و همچنین از برخی از استان های دیگر نیز مقاله ارسال شده است.

لازم به ذکر است که این همایش روز دوشنبه ۲۷ آذرماه راس ساعت ۸:۳۰ صبح برگزار و شرکت برای عموم مردم و علاقمندان به قرآن کریم آزاد خواهد بود.