همراه با گزارش تصویری؛
تاریخ: ۱۱:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
آئین بازگشایی مدارس با حضور استاندار یزد در مجتمع آموزشی امام حسین(ع) میبد

آیین بازگشایی مدارس در شهرستان میبد و با حضور استاندار یزد، دکتر رزاقی نماینده وزیر آموزش پرورش و مسئولین شهرستان در مجتمع آموزشی دخترانه امام حسین(ع)برگزار شد.

به گزارش میبدما؛ در این مراسم نمادین، استاندار یزد با اشاره به ایام محرم و همزمانی آن با هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد شهدا و امام شهدا و به خصوص شهدای دانش آموز گفت: از همه خیرین عزیز که در کمک به راه اندازی زیرساختهای آموزشی، بهداشتی و فرهنگی هزینه می کنند و فضای جامعه را در روند رو به رشد سامان می دهند، تشکر می کنم.

سید محمد میرمحمدی اظهار داشت: چهار محور دانش آموز، معلم، فضای آموزشی و تجهیزات آموزشی تشکیل دهنده مسایل آموزشی و لازمه های پیشرفت هستند.

وی با اشاره به این نکته که دانش آموزان با جرات و جسارت خود پرسشگری را محور کار خود قرار دهند گفت: خلاقیت بعد از پرسشگری بروز می کند و اینگونه ظرفیت سازی ها و اندیشه ورزی تقویت می شود و موجبات رشد و ترقی را فراهم می کند.

استاندار یزد با بیان این نکته که صبر و بردباری باید مورد توجه باشد عنوان کرد: تعامل و گفتگوی بین دانش آموزان، کار گروهی و مشارکت جویی باعث رشد دانش آموزان و بیرون آمدن انها از انزوا می شود و هم افزایی و همفکری در بین دانش آموزان نیز از دیگر مواردی است که می تواند اثرگذاری انها را بیشتر کند.

وی افزود: معلمان نیز به عنوان یکی از محورهای اساسی در پیشرفت نظام آموزشی می توانند با برنامه ریزی درست موجب هدایت طیف دانش آموزان را فراهم کنند و نقش انها در این مسیر بسیار اساسی و مهم است.

میرمحمدی عنوان کرد: ارتباط معلمان با مدرسه و اولیاء دانش آموزان نیز باید هر چه بیشتر باشد، و در جلسات مشترک برای تربیت هر چه بهتر دانش آموزان نیز گفتگو و همفکری صورت گیرد.

وی اظهار داشت: نظم پذیری و اشاعه آن بین دانش آموزان باعث نظم پذیر شدن جامعه و کم شدن معضلات اجتماعی می شود.

استاندار یزد افزود: منشا آمادگی همه موقعیت های جامعه از همین کانون های اموزشی و مدارس شروع می شود و کشور به واسطه آموزش صحیح در همین مقاطع ساخته می شود.

سید محمد میرمحمدی با تشکر از مسئولین آموزش پرورش، مربیان، معلمان و دیگر دست اندرکاران این بخش افزود: از فرماندار عزیز، آقای حسین فلاح که دلسوزانه تلاش می کنند و تعامل خوبی دارند سپاسگزارم، همچنین با یادی از مرحوم آیت الله اعرافی، برای فرزند بزرگوارشان که از افراد موفق کشور هستند، آرزوی توفیق بیشتر را دارم.

پیش از سخنرانی میرمحمدی، نماینده وزیر آموزش پرورش، دکتر رزاقی با قرائت پیام سید محمد بطحائی شروع این سال را گرامی داشت. از دیگر سخنرانان این مراسم حسین فلاح فرماندار میبد و همچنین دکتر کمال دهقانی نماینده شهرهای تفت و میبد بودند.

از حاشیه های جالب توجه این مراسم، تشکر و تقدیر ویژه استاندار یزد از حانیه سادات دهقانی، قرآن آموز موسسه ثقلین میبد بود که مجریگری این مراسم را بر عهده داشت.

در انتها نیز از تلاش های خیر محترم و دیگر دست اندارکاران این مجموعه با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

نظرات کاربران (۱)

  1. مملی

    بازم خوبه آقای بقایی توی بارجین این مدرسه رو ساخت تا اینونه مسئولین میبد باد به غب غب بندازن امروز.
    آقای نماینده میبد، اگر دوست داشتی کاری هم برای میبد انجام بده تا بعدا هنگکام افتتاح اینقدر شاد و شنگول باشی