تاریخ: ۱۲:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
گزارشی از فعالیت‌های آموزشگاه قرآنی ثقلین میبد/ گزارش تصویری

آموزشگاه قرآن، وابسته به موسسه فرهنگی‌هنری‌قرآنی ثقلین در میبد در حال فعالیت می باشد. به گزارش میبدما، مسئول این آموزشگاه در گفتگو با خبرنگار میبدما اظهار داشت: قرین به ۸ سال است که با این موسسه آشنا شده ام و با چندین سمت، افتخار شاگردی در محضر اساتیدِ معزز این موسسه را داشته ام. صحبت […]

آموزشگاه قرآن، وابسته به موسسه فرهنگی‌هنری‌قرآنی ثقلین در میبد در حال فعالیت می باشد.

به گزارش میبدما، مسئول این آموزشگاه در گفتگو با خبرنگار میبدما اظهار داشت: قرین به ۸ سال است که با این موسسه آشنا شده ام و با چندین سمت، افتخار شاگردی در محضر اساتیدِ معزز این موسسه را داشته ام.

صحبت های شهید حسن دانش، انگیزه راه اندازی آموزشگاه در میبد

محسن نقیبی علت پیگیری و افتتاح این آموزشگاه را چنین بیان کرد: در آخرین دفعه که به عنوان مسئول خبری یک سایت، با شهید حسن دانش مصاحبه می کردیم، ایشان ملتمسانه درخواست داشت، میبد و استعدادهای قرآنی آن را دریابیم و در این زمینه کار کنیم،  این انگیزه خوبی بود که به فکر تاسیس چنین آموزشگاهی باشم.

وی با بیان این نکته که دوست داشتم این موسسه و نمونه فعالیت های انجام شده در استان یزد را در میبد راه اندازی کنم، عنوان کرد: طی دو سال گذشته برای راه اندازی این آموزشگاه پیگیری مستمر داشتیم که این مکان را از دو ماه گذشته راه اندازی کرده ایم.

نقیبی با تشکر از کمک های بی دریغ مدیران آموزش پرورش در زمینه راه اندازی این آموزشگاه، افزود: سه درخواست کننده برای گرفتن این مکان و فعالیت در ان، وجود داشت که آموزش پرورش به علت اینکه درخواست اولیه از طرف ما بود، آن را در اختیارمان گذاشت، و مدرسه برای آماده سازی و مهیا شدن برای شروع فعالیتمان زیاد نامناسب نبود و تا حد زیادی آماده بود.

استقبال بی سابقه و قابل تحسین

فعال قرآنی افزود: بعد از تبلیغات برای شروع فعالیت آموزشی، در کمتر از ۱۵ روز ۱۵۰ نفر در آموزشگاه ثبت نام کردند و این موضوع حتی باعث تعجب مسئولین موسسه ثقلین استان یزد نیز شده و به نوعی بی سابقه بود.

وی عنوان کرد: سه روز مانده به راه اندازی کلاس ها، حتی صندلی هم نداشتیم، باز هم به آموزش پرورش مراجعه کردیم که صندلی مناسب طبی را برای ما و به تعداد، مهیا کردند و در این زمینه نیز تنهایمان نگذاشتند.

مسئول آموزشگاه قرآنی میبد افزود: برای جذب مربی قرآنی نیز فراخوان دادیم که طی دو روز حدود ۳۵ نفر ثبت نام کردند. از ۲۳ نفری که برای دوره ها انتخاب شدند و کلاس های آموزشی را شرکت کردند، ۱۲ نفر از مربیان نخبه، توسط مسئولین موسسه که از مرکز استان امده بودند و بعد از انجام تست های مورد نظر، انتخاب شدند.

حمایت مسئولین و اساتید از آموزشگاه

نقیبی درباره روز افتتاح این آموزشگاه قرآنی و تاکید بر عنایت ویژه قرآن کریم و نظر عنایت شهید حسن دانش، گفت: مسئولین زیادی از جمله فرمانده سپاه، رییس مخابرات، رییس ستاد تبلیغات، رییس اداره صنعت و معدن، بزرگواران از دفتر امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستان برای افتتاحیه آمدند، که این حضور برای خانواده های بچه ها نیز خوشحال کننده بود، زیرا تعامل مناسبی را بین مسئولین شهرستان و مسئولین موسسه مشاهده می کردند.

وی ادامه داد: برای دوره های آموزشی مربیان نیز اساتید خوبی مانند قادری، میرتقی، مختاری، فردی نژاد و منتظر قائم تدریس کردند، مربیان منتخب نیز در این دوره ها شرکت کردند که اکنون کنارمان فعالیت می کنند.

محسن نقیبی تصریح کرد: نیروهای کادر ما نیز از فعالین فرهنگی و زحمت کشی هستند که جهادی وسط میدان فعالیت می کنند و حتی تعامل خوبی هم با خانواده های بچه ها دارند، که به عنوان مثال از اردوهای داخل شهر مانند رفتن به پارک بهاران تا اردوهای خارج از شهر مانند اردوی سه روزه کرج، کنار بچه ها و خانواده هایشان حضور داشتند.

موسسه ثقلین با برنامه های متنوع و در حال پیشرفت

وی اظهار داشت: از مواد آموزشی که در این آموزشگاه کار می کنیم، ترتیل، روخوانی، جمع خوانی، روانخوانی، آیین زندگی و تجوید می باشد که هر کدام با مبنای خاصی طراحی شده تا بچه ها تربیت قرآنی را یاد بگیرند.

نقیبی با تشکر ویژه از مسئولین موسسه ثقلین یزد به خاطر حمایت ها و تلاش هایشان، عنوان کرد: موسسه ثقلین در یزد نزدیک به ۲۴ سال است که فعالیت می کند، و شهرهای دیگری مانند شیراز و کرمان نیز در صدد تشکیل آن هستند. در مجموع یازده طرح در حال برگزاری در زیر مجموعه های ثقلین می باشد، مانند طرح های هدایت، امام شناسی، تفسیر و …؛ که طرح در حال اجرا در آموزشگاه ثقلین میبد، “هم خدا، هم خرما” نام دارد، که همراه با بازی و تفریح، یادگیری نیز وجود دارد، اساتید بزرگواری نیز آن را طراحی و حمایت می کنند.

مسئول آموزشگاه قرآنی ثقلین میبد با بیان این نکته که هر سال با اشکال‌گیری و بهتر شدن طرح ها، کار بهتر می شود، افزود: در سال تحصیلی هم به صورت ترمی و روز های پنجشنبه که زمان تعطیلی مدارس است، صبح و عصر در رده دختران و پسران فعالیت قرآنی ادامه دارد.

لازم به ذکر است، آموزشگاه قرآنی ثقلین میبد واقع در کوچه شهید فیاضی، روبروی مسجد امام حسین(ع) بارجین، با آموزش های جذاب قرآنی برای پسران در روزهای زوج و دختران در روزهای فرد، به کار خود ادامه می دهد.

 

نظرات کاربران (۱)

  1. محمد

    سلام جناب محسن آقای نقیبی. خسته نباشی و خداقوت. کار شما بسیار ارزشمن است چون با بنیان جامعه کار دارد و آن بچه ها و نسل آینده است. اثرات این کار تا ابد در پرونده شما و همه کمک کنندگان به شما ثبت خواهد بود. و أمّا ما ینفع النّاسُ فیمکث فی الارض