تاریخ: ۱۱:۳۶ :: ۱۳۹۴/۰۸/۳۰

در این مراسم، به بهانه تجلیل از دو تن از معلمان کهنسال میبدی، عناصر اصلاح‌طلبی که پیش از این در محافل چند نفره شولی خورون و صفحات فیس‌بوک دیده می‌شدند، اقدام به رونمایی مجدد از خود و نوشابه باز کردن برای همدیگر نمودند.

اصلاح‌طلبان میبدی در پوشش برگزاری مراسم تقدیر از دو معلم قدیمی این شهرستان، شبه میتینگ سیاسی برگزار کردند.

به گزارش “میبدما”، در این مراسم که چهارشنبه شب گذشته و در سالن دولتی آموزش و پرورش میبد برگزار شد، به بهانه تجلیل از دو تن از معلمان کهنسال میبدی، عناصر اصلاح‌طلبی که پیش از این در محافل چند نفره شولی خورون و صفحات فیس‌بوک دیده می‌شدند، اقدام به رونمایی مجدد از خود و نوشابه باز کردن برای همدیگر نمودند.

DSC_2424

یکی از مهمانان ویژه این مراسم که مورد تفقد برخی از سخنرانان نیز قرار گرفت، «علامعلی سفید» استاندار اسبق یزد بود که این روزها اصلاح‌طلبان بر کاندیداتوری وی در حوزه انتخابیه میبد و تفت تاکید می‌کنند.

DSC_2205

این میتینگ سیاسی اصلاح‌طلبان با همکاری مسئولین شهرستان و به همت «موسسه گسترش فرهنگ و قلم میبد»، برگزار شده است؛ موسسه‌ای که  که ارگان رسانه‌ای ضعیف آن (سایه بان) یکبار به علت مقاله‌ای در باب فواید شراب توقیف شد و در دو نوبت دیگر (یکسال قبل و چهار سال قبل) مورد تجلیل ویژه کارشناس شبکه بی بی سی فارسی و ضدانقلاب فراری(مسعود بهنود) قرار گرفت.

دانلود

دانلود

از هزینه‌های احتمالی نهادهای دولتی در این مراسم خبری در دسترس نیست اما آنچه مسلم است این است که آموزش و پرورش میبد امکانات خود (از جمله سالن طوبی) را در اختیار متولیان این میتینگ قرار داده و وظیفه دعوت از میهمانان، هماهنگی‌ها و پیامکهای و نیز هماهنگی حضور منسجم برخی دانش‌آموزان در این مراسم را برعهده داشته است.

IMG_1547.JPG

IMG_1492.JPG

ضمن آنکه در کنار معاون سیاسی-امنیتی استاندار یزد و شهردار میبد، حسین فلاح فرماندار میبد هم در این میتینگ حضور داشته و این در حالی است که فرماندار میبد در همین چند ماه اخیر بارها بر لزوم بیطرف بودن در انتخابات تاکید نموده است.

DSC_2174

نفس تجلیل از معلمان پیشکسوت، امری بسیار ممدوح و پسندیده است اما سوء استفاده از جایگاه و نام این عزیزان و نیز استفاده از رانت و امکانات دولتی دستگاههای اداری میبد در احیاء چهره‌های فراموش شده قطعا اقدامی زشت و مذموم است.

نظرات کاربران (۲۸)

 1. بابایی

  واقعا نوشابه باز کردن به نظرتون فعل جالبیه؟
  من سوالم اینه که اگه این مراسم تجلیل از طرف جناب روانبخش برگزار شده بود آیا باز هم استفاده نابجا از امکانات دولتی بود؟ آیا باز هم جناب فلاح فرماندار متهم به طرفداری از جناح خاصی میشد؟
  جناب رادی معاون وزیر بودن اگر این شخص در شهر همسایه بود همچنان دارای مناصب بالای کشوری بود
  جناب وحیدی هم که زمانی نماینده این شهر بودن و مردم انتخابشون کرده بودن
  طرفداری یک شبکه خارجی نشان دهنده چی میتونه باشه؟ اصلا میشه نتیجه گیری کرد؟ توی همون برنامه ای که نام بردید اسم نشریات مختلف و زیادی آورده میشه پس همگی مشکل دارن؟
  اگه فردا توی همین برنامه اسمی از سایت شما آورده بشه چیکار میکنید و چطوری توجیه میکنید؟ مگه یکی از سایتهای میبدی نبود که عکس سردر مدرسه با پارچه نوشته تبعیض آمیز در مورد افاغنه رو نشر داد و همه سایتها اونو نشر دادن، پس همیشه طوری رفتار کنید که اگه فردا برای خودتون هم تکرار شد بتونید جواب قانع کننده ای بدید.
  اتفاقات زیادی توی میبد میفته که میشه ازش خبرهای خوب درآورد و به نفع مردم شهر کار کرد
  امیدوارم از این جایگاهتون برای پیشرفت میبد استفاده کنید نه پیشرفت اشخاص و احزاب
  ____________________________
  میبدما:
  ۱٫ «نوشابه باز کردن» اصطلاحی است که معنایش تحویل گرفته شدن فرد یا افرادی توسط فرد یا افراد دیگر است و می‌تواند فعل جالبی باشد.
  ۲٫ اگر اصولگرایان میبد(صرفنظر از زید و عمر و … بودن آن اصولگرایان)، چنین اقدامی کرده بودند و مسئولین شهرستان میبد بستر آن را فراهم آورده بودند، قطعا محل اعتراض بود.
  ۳٫ اینکه فردی زمانی معاون وزیر بوده و دیگری نماینده مجلس، ارتباطی با این مطلب پیدا نمیکند.
  ۴٫ اینکه یک ضدانقلاب فراری که از پول انگلیس خبیث ارتزاق میکند از نشریه بسیار ضعبف شما دو بار روی آنتن تلویزیون دولتی این کشور، طرفداری کند و شما نه تنها از این تمجید ابراز برائت نکنید بلکه با ذوق و شوق در صفحه شخصی خود آن را بازنشر نمایید. آیا این گزاره را هم نمیتوانید نتیجه گیری فرمایید؟ اگر مجله داعشی‌ها «دابق» از این نشریه تعریف و تمجید کرده بود آیا ایشان و امثال شما سکوت می‌کردید؟ آیا از اینکه آنان از شما تعریف کردند ابراز نفرت و بیزاری نمیکردید؟! فرق انگلیس و آمریکا و داعش در چیست؟
  ۵٫ اگر روزی از ما در بی بی سی تمجید شد و ما متوجه شدیم مطمئن باشید بلافاصله از این اقدام برائت خواهیم جست و به هیچوجه سر ذوق نخواهیم آمد تا به تبع آن کلیپ تعریف از خودمان را نشر دهیم. ضمن آنکه در خود یک بازنگری خواهیم کرد تا ببینیم چه ایرادی در ما بوده که رسانه روباه پیر از ما تعریف میکند و اینکه آیا این تعریف واقعی است یا یک ترفند است.
  ۶٫ اقدام آن سایت در انتشار آن عکس هم بسیار اشتباه بود و اتفاقا اولین سایتی که نسبت به این اشتباه بزرگ تذکر داد، میبدما بود. ولی لااقل آن سایت بعد از این اشتباه، به آن افتخار نکرد.
  ۷٫ کسانی کشور را به محاق می‌برند که ذره‌ای نظام، انقلاب و رهبری را قبول ندارند و حالا منافقانه در حال نفوذ در بخشهای مختلف این نظام هستند.

 2. فلاحیان

  من آقای موحدی فر رئیس آموزش پرورش را میشناسم. از ایشان واقعا بعید بود.

 3. حمید

  دمشون گرم و خسته نباشن
  شما هم جمع کنید … و …نتان را
  مفت خورای دیوس
  فقط ر…
  فقط و…
  فقط اصلاح طلب
  ______________________________
  میبدما: آقای اصلاح طلب مودب! فحش هم بلد نیستی بدی! غلط املایی داری! البته ما تجربه فحش خوردن مکرر از مرادهایتان و مراد مرادهایتان را هم داریم شما که جای خود دارید. شماره آی‌پی این دوست عزیز جهت اطلاع دوستانشان از این قرار است: ۲٫۱۸۴٫۴۲٫۱۸۳

 4. مسعود

  حرف میبدما حق هس. واقعا متاسف شدم برای فرماندار و آموزش پرورش و شهردار. امیدوارم تو انتخابات شاهد این کارها توسط مسئولین نباشیم وگرنه باید فاتحه رقابت آزاد و انتخابات آزاد و…… را بخونیم. معلوم نیست این چه طرز بیطرف بودنه که بیایی تو ردیف اول جلسه این اصلاح طلبان بشینی

 5. بابایی

  اقای فلاحیان عزیز
  از دو نفر از معلمان سابق این شهر که بر گردن همه دانش اموزان حق دارن تقدیر شده حالا رییس اموزش و پرورش شرکت نکنه
  اصلا ممکنه؟

 6. میبدی

  ایا به نظر شما هدف بخی از مسئولین شهر ما همین نوشته هاست . دوست عزیز ما باید قبل و حین و بعددد و اینده یک جریان فرهنگی که در شهر ما در حال وقوع است را رصد کنیم .

  یک گوشه شهر ایت الله اعرافی سخنرانی داره یا حتی نماز جمعه و یا برنامه های مهم شهرستانی این دسته افراد حضور ندارند و یا خودشان را نشان نمیدهند ( البته شاید نزدیک های انتخابات این اتفاق بیفتذ) ولی در یک برنامه ای که متولی و صاحب ان امورش و پرورش است و تقدیر از معلمان خودمان که دلسوزی و زحمات انها قابل تقدیر است باید با حضور این افراد و گده انها برگزار شوذ. به نظر من عدم حضور امام جمعه شهرستان و دیگر مسئولین شاخص شهرستان در این مراسم گواه این موضوع باشد

 7. اصلاح طلب میبدی

  متأسفانه شما اخلاق و انصاف را در متن هایتان رعایت نکردید. بنده اشک های استاد عنابی را از یاد نمی برم. کسانی در این مراسم قبول زحمت کرده بودند و از راه های دور و نزدیک خود را به همایش اساتید خود رسانده بودند که با یک جستجو می توانید سوابق آنها در سطح  کشور و جهان بیابید. شما اگر دانش و خرد داشتید هرچه بر زبانتان می آمد بر قلم نمی آوردید و به عقل خود رجوع می کردید و متن نوشته شده را سبک و سنگین می کردید تا حد الامکان انصاف را رعایت کرده باشید. در این مراسم با همت همان اصلاح طلبان استاد قانعی عزیز بعد از پنجاه سال خانه دار شد. بعضی از یزدی ها  می گفتند در کل استان یزد چنین مراسم باشکوهی برگزار نشده بود. خدا را شکر با همت همین اصلاح طلبان در شهرم میبد کرامت انسانی و انسانیت نمرده است. خدا را شکر 
  ______________________________
  میبدما: تجلیل از معلم میخواهید بکنید؟ بسیار خوب! بکنید. اما سخن بر سر این است که اولا چرا این تجلیل را تبدیل به محفل باندی و سیاسی می‌کنید؟ نسبت فردی مثل مهندس سفید با این جشن چیست؟ و ثانیا چرا مسئولان دولتی در این بزم کاملا جناحی و انتخاباتی حضور می‌یابند و حتی دعوتنامه میفرستند و دانش آموز هماهنگ میکنند؟ آقایان قانعی و عنابی روی سر ما جا دارند اما آیا سواستفاده از این عزیزان برای مطرح کردن حزب و کاندیدایمان در آستانه انتخابات، کار درستی است؟ ضمنا لازمه اولیه بحث و نقد، ادب داشتن است که توصیه میکنم دربحثهای بعدی مراعات بفرمایید.

 8. من

  فکر کنم فرماندار و رییس اموزش پرورش هر دو تاشون دور خوردند وگرنه من بعید میدونم اگر اینها میدانستند چه اتفاقی قرار است بیفتد در این جلسه حاضر میشدند

 9. میبدی

  خیلی بلانسبت خر، خر هستید
  اگه مدونستید برای اینکار چقه زحمت کشیده شده باز هم این اراجیف منوشتی؟

 10. بیم و امید

  ان یکی از این بدتر . همه از همه بدتر . شهر شده محل‌مانور اصلاح طلبان. مجوز رو هم حتما‌خود خدا صادر کرده!!!

 11. فرهنگی

  فارغ از چپ و راست بزرگداشت معلم، کار خیلی پسندیده ای است اما بنده نیز به عنوان یکی از حاضران در این مراسم کاملا متوجه شدم که از نام این عزیزان سوءاستفاده شد. از این جهت حق را به میبدما میدهم. البته درباره قضایای آقای … مطلع نبودم.

 12. حسين

  نکوداشت بسیار زیبایی انجام شده .جادارد به دست اندرکاران آن دست مریزادی بگیم .انشالله همیشه شاهد همچین مراسم هایی باشیم . از تصاویری که ازاین همایش  در دیگر سایت ها دیدیم ، خیلی هم جناحی نبود  هرچند حضور یک جنا ح در آن پررنگتر می نمود

 13. م دهقانی

  من دست دوستان این خبرگزاری را می بوسم و واقعا خدا را شکر میکنم در این دوره زمانی که همه دین و انقلاب را میخواهند بکوبند شما اینقدر شجاعانه و با دلیل و سند دست اینها را رو میکنید. خدا جزای شان بدهد.

 14. سینا

  اصلا من میخوام بدونم…مگه سایت میبد ما قاضی شهره……مگه ما سایتهای بی طرف در شهر نداریم…..!!!!پس میشه بی طرفانه هم نظر داد آقایان…….واقعا که@!!!!!!!!
  ______________________________
  میبدما: قاضی‌های شهر شما کارشان این است که نقد رسانه‌ای بنویسند؟! حتما می‌دانید که قاضی وقتی حکم می‌کند باید حکمش اجرا شود اما ما صرفا در مرحله لسانی می‌توانیم نقد کنیم و قرار نیست «میبدما» شمشیر به دست بگیرد و دستبند بزند. بارها گفته‌ایم که اجازه بدهید این محمل نقد و سخن باز باشد و یک دهم ادعاهایتان اجازه آزادی بیان بدهید.

 15. ali

  درهر صورت احسنت
  دراین دوره که هر کس نان به نرخ روز می خورد شما اینچنین ریز بینانه و باریک رصد می کنید جای تقدیر داره
  اینکه می گویند یک “چادیشو داره” خوتونید
  چیزی توی مایه جیگر دارید

 16. بابایی

  مراسم ختم  مرحوم آیت الله حاج شیخ حسن هدایی به محلی برای تبلیغ مواضع و مخالفت های قاسم روان بخش کاندیدای احتمالی جناح راست اصول گرا تبدیل شد .این شخص که بدون دعوت صاحبان مجلس به روی منبر رفت بدون در در نظر گرفتن حرمت مجلس و شخص آیت الله هدایی با سخنرانی تند خود به مواضع دولت روحانی و کارهای او وبه سخنران قبل مجلس حجه الاسلام محمد تقی و فاضل و اتفاقات سال ۸۸ ودولت اصلاحات حمله کرد
  این متن نوشته من نیست ولی در صورت امکان این رو هم توجیه کنید بی زحمت، منتظرم
  البته در این که مکان مورد استفاده دولتی نبوده خودم آگاهم ولی در بقیه موارد آگاهم کنید
  ____________________________
  میبدما: طبق تماسی که با آقای هدایی(بخشدار سابق بفروئیه) حاصل شد، آقای روانبخش به درخواست امام جمعه موقت میبد و موافقت فرزندان مرحوم هدایی به منبر رفته است. بنابراین این خبر کذب است. ضمنا به گواه بسیاری از حاضران، کسی که حرمت این مجلس را نگه نداشت، سخنران اول این مراسم بوده که موضع‌گیری علیه نظام داشته و در پایان پیام یکی از سران فتنه را قرائت نموده است و سخنان آقای روانبخش در پاسخ به این صحبتها بوده است. البته ما سخنگوی آقای روانبخش یا هیچکس دیگری نیستیم و شما میتوانید اطلاعات دقیقتر را از خود آنان اخذ بفرمایید.

 17. محمد رضا

  سو استفاده از هر برنامه و مناسبتی برای مطرح کردن خود کار این آقایون است. همین امروز صبح از مراسم حاج شیخ حسن هدایی هم نگذشتند و به بهانه سخنرانی در ختم آن مرحوم که همیشه انقلابی و طرفدار ولایت بودند یک روحانی نما که عکس شکیلا را به عنوان خواننده محبوبش در فیس بوک گذاشته بود آمده و هر چی خواست علیه نظام بار کرد و به قول خودش عقده اش را خالی کرد. این …رها از این پیرمرد هم نگذشتند.
  _________________________
  میبدما:‌ لطفا مراعات ادب را بفرمایید تا بتوانیم تمام کامنت شما را منتشر کنیم.

 18. آشنا

  فاضل میبدی صبح در مراسم هدایی هر جفنگی خواست گفت. چرا رسانه های میبد خفه خون گرفتید که یکی مثل این آدم بیاد و هرچی از دهنش درامد بگه.

 19. اصلاح طلب میبدی

  چرا آقای روانبخش مراسم مرحوم حاج شیخ حسن هدایی را تبدیل به میتینگ سیاسی کردند؟نسبت فردی مثل روانبخش با این مجلس ترحیم چسیت؟ چرا آیت الله اعرافی آقای روان بخش را برای این مراسم دعوت کرده است؟ آیا سواستفاده از این مجلس ترحیم برای مطرح کردن حزب و کاندیدایمان در آستانه انتخابات، کار درستی است؟
  ____________________________________
  میبدما:
  ۱٫ کسی که این مراسم را تبدیل به میتینگ سیاسی علیه کل نظام کرد آقای فاضل میبدی بودند و آقای روانبخش صرفا به اظهارات وی پاسخ داد.
  ۲٫ آقای روانبخش شاگرد مرحوم هدایی بوده اند.
  ۳٫ ایشان با اذن صاحب مجلس بالای منبر رفتند و این موضوع هیچ ارتباطی با آیت الله اعرافی نداشته است.
  ۴٫ پاسخگویی به مطالبی که علیه نظام اسلامی در یک مسجد و در مراسم ترحیم یک عالم انقلابی مطرح میشود را نمیتوانید سوءاستفاده انتخاباتی قلمداد کنید که اگر بخواهید این کار را بکنید باید دلیل بیاورید.

 20. rasool

  emrooz yaghin kardam hadafe inha az in marasem soo estefade az in moalemhaye bichare boode

 21. استاد دانشگاه تهران

  عزیزان میبدما از صمیم قلب بابت روشنگریتان تشکر می‌کنم. خدا به شما عزت بیشتر عنایت کند.

 22. تقي

  انشاالله به یاری خدا مجلس هم پر میشه از اصلاح طلبان وکاسه کوزه شما بی منطق ها جمع میشه
  ___________________________
  میبدما: آقامحمدتقی! لابد جنابعالی با این ادبیات فاخرتان خیلی بامنطق هستید؟!

 23. ali

  انصافا وقتی این مراسم و مراسم مرحوم هدایی را در یک مجموعه تحلیل کنید حق با میبد ما است.
  احتمالا باید در اینده نزدیک شاهد حضور حضرات در پنجشنبه بازار خدیجه خاتون و هفته خوانی و ختم انعام خانمها باشیم. روزهای پر هیجانی پیش رو داریم.

 24. مریدی

  در مجموع کار قشنگ و پسندیده ای بود

  .

 25. مخاطب

  کشور دموکراتیک یعنی حد اقل اظهار نظر ازاد باشه …. برخی دوستان به ی مطلب اینجوری حمله میکنن اسم خودشون هم گذاشتن اصلاح طلب!!!! ادعای حقوق شهروندی و آزادی اجتماعی و سیاسی و مطبوعاتی دارن اونوقت تحمل ی نقد ساده رو ندارن من نه میخوام بگم مراسم خوب بوده یا بد نه میخام بگم مطلب این سایت خوب بوده یا بد، اما آنچه که پر واضح است موبیدن یک نظر در عین ادعای آزادی بیان است.
  انصافا این تناقضی بزرگ است…..

 26. مخاطب

  شور دموکراتیک یعنی حد اقل اظهار نظر ازاد باشه …. برخی دوستان به ی مطلب اینجوری حمله میکنن اسم خودشون هم گذاشتن اصلاح طلب!!!! ادعای حقوق شهروندی و آزادی اجتماعی و سیاسی و مطبوعاتی دارن اونوقت تحمل ی نقد ساده رو ندارن من نه میخوام بگم مراسم خوب بوده یا بد نه میخام بگم مطلب این سایت خوب بوده یا بد، اما آنچه که پر واضح است کوبیدن یک نظر در عین ادعای آزادی بیان است.

 27. دهقانی

  با سلام
  دوستان گرامی فکر می کنم به جای این که با توجه به جناح بندی های سیاسی تصمیم بگیریم، ملاک های امام خمینی و امام خامنه ای رو در نظر بگیریم. و با تعصب از فردی دفاع نکنیم.

 28. مهندس علی میبدی

  سلام و عرض ادب

  -دیگه با این چیزایی که تو چند وقته اخیر پیش امده و دیگه بنده نمیخوام در موردش صحبت کنم فقط میتونم از خدا بخوام هر چه زود امام زمان(عج) ظهور کنه.یاعلی مدد