تاریخ: 1:53 :: 1394/05/26

روز گذشته ارگان اصلی اصلاح‌طلبان تندروی یزد، خبر داد دکتر حسین اعرافی به همراه چهره‌های اصلاح‌طلب شناخته شده‌ای چون محمد مهدی شرافت و امیرحسین رادمنش به عنوان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی یزد انتخاب شده است.

آنهایی که اخبار انتخابات مجلس نهم در حوزه انتخابیه میبد و تفت را دنبال می‌کردند، باید به یاد بیاورند که همان موقع چند تشکل اصلاح‌طلب از جمله حزب مردم‌سالاری، حزب کار ایران و اصلاح‌طلبان معتدل از کاندیداتوری جناب آقای دکتر حسین اعرافی حمایت کردند.

به استناد این حمایت‌ها و نیز با ملاحظه افرادی که در ستاد آقای دکتر فعال بودند، همان موقع “میبدما” در مطلبی ایشان را اصلاح‌طلب معرفی نمود اما این موضوع بلافاصله با واکنش ایشان مواجه شد و کاندیدای مزبور طی بیانیه‌ای رسمی خود را کاندیدایی “مستقل” نامید که البته قرائن بعدی، ادعای میبدما را اثبات کرد.

در آن انتخابات آقای دکتر اعرافی موفق به شکست کاندیدای شاخص اصولگرای مقابلش یعنی مرحوم یحیی زاده نشد و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

روزها سپری شد و موعد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم فرا رسید و این بار خبری بسیار تعجب‌آور در رسانه‌های استان مخابره شد و آن اینکه آقای دکتر حسین اعرافی مسئولیت ستاد قالیباف که از کاندیداهای شاخص جبهه اصولگرایی بود را برعهده گرفته است. بسیاری از ناظران از این رخداد متعجب شدند و از خود پرسیدند که چگونه فردی که اشتهار به اصلاح‌طلبی دارد نفر اول ستاد فردی مثل قالیباف شده است!

file_26953

چرخ زمانه چرخید و قالیباف هم رای نیاورد و حتی در استان یزد، این کاندیدا دوم هم نشد و حسن روحانی که کاندیدای اصلی طیف کارگزاران و مدیران هاشمی رفسنجانی بود رای آورد.

در همان ماههای ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم بود که ناگهان مردم شهرستان میبد و استان یزد با خبری عجیب مواجه شدند و آن اینکه آقای دکتر حسین اعرافی در دیدار اعضای حزب کارگزاران سازندگی یزد با هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از سخنرانان جلسه به ایراد سخن پرداخته است.

file_33610

روزها سپری شد و در اوخر آبان سال گذشته دکتر محمد رضا اسلامی -رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات یزد- طی حکمی دکتر حسین اعرافی را به سمت ریاست بیمارستان شاه ولی یزد (وابسته به دانشگاه آزاد) منصوب کرد تا اینکه روز گذشته ارگان اصلی اصلاح‌طلبان تندروی یزد، خبری را مخابره کرد که هنوز مورد تکذیب آقای دکتر اعرافی واقع نشده است و آن خبر اینکه دکتر حسین اعرافی به همراه چهره‌های اصلاح‌طلب شناخته شده‌ای چون محمد مهدی شرافت و امیرحسین رادمنش به عنوان عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی استان یزد انتخاب شده است.

گفتنی است حزب کارگزاران سازندگی به عنوان یکی از احزاب دولت ساخته توسط برخی از اقوام و دولتمردان هاشمی رفسنجانی و در آستانه انتخابات مجلس پنجم شکل گرفت و عناصر بدسابقه‌ای چون غلامحسین کرباسچی و حسین مرعشی، دبیرکلی و سخنگویی حزب مذکور را برعهده دارند.

همچنین اسامی افرادی چون فائزه هاشمی رفسنجانی، محسن هاشمی رفسنجانی، علی هاشمی رفسنجانی، اسحاق جهانگیری، محمد عطریانفر، سعید لیلاز، محمد قوچانی، محمدعلی نجفی، هدایت آقایی و… در میان اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی دیده می‌شود.

حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات سال ۸۸ از نامزدی میر حسین موسوی حمایت کرد و حزب کارگزاران و اعضای آن در اعتراض به نتایج انتخابات مذکور، اقدام به نوشتن بیانیه‌هایی کردند.

در قسمتی از بیانیه تیرماه ۱۳۸۸ آنان آمده است: “مایه تاسف و تاثر گردید اینکه در اوج شکوه و عظمت سیاسی ملت ایران، پاره‌ای جزم اندیشی‌ها، بی تدبیری‌ها، خودخواهی‌ها و ناسپاسی‌ها، این نعمت بزرگ را به نقمت، اعتماد عمومی را به بی‌اعتمادی و فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کرد.”

حزب کارگزاران سازندگی در این بیانیه از مسئولان انتقاد کرده و گفته است “انتظار می‌رفت مسئولان کشور، اعتراضات به حق مردم را تحمل و به جای برخوردهای خشن و غیرقانونی با مردم و دستگیری و زندانی کردن فعالان سیاسی بی گناه، با صدور مجوزهای قانونی، اعتراضات را به مسیر صحیح هدایت و به پیشنهاد مراجع بزرگ تقلید و شخصیت‌های سیاسی، برای تشکیل یک هیات حکمیت ملی و بی طرف در بررسی نتایج انتخابات ترتیب اثر می‌دادند.”

شمار زیادی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی نظیر هدایت آقایی، محمد عطریانفر، فائزه هاشمی، روشنک سیاسی، آیدا مصباحی، جهانبخش خانجانی، مرتضی الویری و حسین مرعشی پس از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم بازداشت شدند.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (۴)

 1. محمد

  میبدما… نداشتیم….. این مورد رو باقصد نوشتی!
  ________________________
  میبدما: ما تمام مطالبمان را با قصد می‌نویسیم!

 2. آفرین

  خوبی میبد ما اینه که با هیچ کس تعارف نداره و مطالب را شفاف و آنچه هست می نویسد. آفرین و تشکر

 3. سید

  پس خبر ندارید این خبر توسط خود آقای دکتر تکذیب شد

 4. علی اصغر

  گزارش خوبی بود دستتان درد نکند، جالب اینکه چند ساعت پس از این گزارش، آقای دکتر حسین اعرافی به فکر تکذیبیه افتادند آن هم در سایت میبد خبر!! نه در سایت یزدی نیوز که خبر را زده بود!!؟