آیت‌الله اعرافی:

حرکت دانش‌بنیانی در صنعت مهم‌ترین حرکت در پیشرفت کشور است

آیت‌الله اعرافی در دیدار جمعی از صنعتگران این شهرستان که شاه‌حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استان میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، صادقی مدیرکل صمت، فرماندار میبد، مدیرعامل شهرک صنعتی جهان‌آباد هم حضور داشتند بر تحرک بیشتر در راستای حل مسائل و مشکلات صنعت و حرکت به سمت قله‌های مدنظر تأکید کرد.

به گزارش میبدما به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد با اشاره به موج تغییرات در کشور تصریح کرد: دستگاه اداری، مردمی و بخش خصوصی استان و شهرستان در ماه‌های پیش رو نباید به خاطر موج تغییراتی که در کشور ایجاد خواهد شد دچار رخوت و سستی شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور به خطوط کلی و راهبردی حرکت صنعت پرداخت و گفت: با درخشش‌ها و آورده‌ها در باب صنعت و چالش‌هایی که در این حوزه به وجود آمده است باید به‌عنوان یک رکن پیشرفت در شهرستان میبد عاقلانه و سنجیده برخورد کرد.

نائب رئیس دوم مجلس خبرگان رهبری صنعت را پدیده درون‌زای تولیدکننده کار و اشتغال و ثروت و حلال مشکلات در کشور، استان و شهرستان میبد خواند و گفت: کسی با این آورده و سرمایه مخالفتی ندارد اما امروز مواجه با چالش‌هایی هستیم که هم سرمایه‌گذاران و هم مردم را در مقوله‌های مختلف ازجمله محیط‌زیست رنج می‌دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: انتظار می‌رود مردم و صنعتگران و نخبگان همه در کنار هم با دید جامع، بازسازی، رشد و ارتقا تولید و اشتغال و صنعت را مدنظر قرار داده و با این نگاه همبستگی، شهرستان میبد را در منظومه استان و کشور به‌عنوان الگو معرفی کنند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه موتور محرک و قلب و روح این تحول در مردم منطقه بوده و مردم روی پای خود ایستاده و مسیر تحول و رشد را رقم زدند گفت: این مسیر باید با امید و تلاش و همبستگی ادامه یابد.

امام‌جمعه میبد حرکت دانش‌بنیانی در صنعت را مهم‌ترین حرکت در پیشرفت کشور عنوان کرد و افزود: نسل جدید صنعتگران و سرمایه‌گذاران ما باید با نقشه راه جدید وارد مدار بالاتر شده و حرکت دانش‌بنیانی را تقویت کنند و مسئولین هم گره از کار نسل جدید نخبه و تحصیل‌کرده که وارد این مسیر می‌شوند باز کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تقویت خوشه قطعه‌سازی، اهتمام به مقوله سلامت و محیط‌زیست در صنایع، عدالت محوری با افزایش حضور مردم در سرمایه‌گذاری‌ها و ورود نخبگان در حوزه علم و تولید را از راهبردهای مهم در شهرستان میبد برشمرد و گفت: دانشگاه و صنعت باید دو بال یک حرکت باشند و صنایع بزرگ با بورسیه تحصیلی در راستای مصالح خود، استان و کشور از نخبگان و دانشجویان برتر و اساتید موفق حمایت کنند.

نائب رئیس مجلس خبرگان هزینه در تحقیق و توسعه را باعث افزایش سرمایه خواند و با تأکید بر نگاه فراتر از قانون در حمایت از کارگران در حوزه مسکن و جمعیت از سوی صنایع گفت: حتی در این شرایط دشوار نگاه فراتر از قانون صنایع نسبت به کارگران امر مبارکی است و باید کارگران را پاره و رکن صنعت بدانیم و آسیب‌های فضای کارگری را بشناسیم و با ارتقاء فرهنگی نگذاریم آنها دچار آسیب‌های اجتماعی شوند.

آیت‌الله اعرافی اهتمام فرمانداری و صنایع در اجرای پروژه باغ‌راه، مهندسی مهاجرت با کمک استانداری و ادارات کل، دو بانده شدن جاده میبد- ندوشن، توجه به مسکن کارگری و عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی را از اولویت‌های شهرستان میبد خواند و گفت: منطقه ویژه اقتصادی امسال باید با نگاه محیط‌زیست، صنایع برتر بخورد و صنعتگران و نخبگان از فرصت این منطقه استفاده کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شرایط دشت عقدا – یزد هم بابیان اینکه امکان سرمایه‌گذاری فراتر از مجوزها و شرایطی است که در منطقه وجود دارد تصریح کرد: هرچند استاندار قول دادند اما من هنوز هم تردید دارم که یکدست و عادلانه از عقدا تا یزد قواعد اجرا می‌شود که امیدواریم این‌طور باشد.

امام‌جمعه میبد گفت: برای اینکه عواید سرمایه‌گذاری به شهر برگردد پیشنهاد دادیم فضایی را که برای سرریز سرمایه‌گذاران میبدی در نقطه‌ای که هیچ شهرستانی را تحت تأثیر قرار ندهد و ازنظر محیط‌زیست هم مشکلی نداشته باشند اختصاص دهند تا صنایعی که قابل‌قبول است را در آنجا پایه‌ریزی کنیم.

وی در پایان بر برش استانی برنامه هفتم توسعه از سوی استانداری تأکید کرد و گفت: طرح‌های خوبی در برنامه هفتم توسعه با رویکرد تقویت بخش خصوصی آمده است که باید با برش استانی از آن در ابعاد مختلف بهره برد.

عکاس: علی دهقانی فیروزآبادی