گزارش تصویری از اولین نشست شورای اداری شهرستان میبد در سال ۱۴۰۳

سید جمال سجادی پور فرماندار میبد در اولین نشست شورای اداری شهرستان بااشاره به شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم ، بر جلب مشارکت فعال مردم از سوی دستگاهها تاکید کرد .

سید جمال سجادی پور فرماندار میبد در اولین نشست شورای اداری شهرستان بااشاره به شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم ، بر جلب مشارکت فعال مردم از سوی دستگاهها تاکید کرد .
سجادی پور با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲، ۲۷۷ اولویت کاری از سوی آیت الله اعرافی و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تدوین و پیگیری شد گفت : تعیین اولویتها تجربه خوبی است که در شهرستان دنبال می شود و اتفاقات خوبی به دلیل دغدغه داشتن دستگاه‌ها در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف شاهد بودیم و هستیم.
وی تصریح کرد ؛ امسال هم ۱۲۱ اولویت تعیین شده و انشاءالله با وقت گذاشتن بیشتر بر تحقق این اولویتها از جمله پروژه آب که با اعتبارات خوبی که با پیگیری های آیت الله اعرافی امام جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گذاشته شده است ؛ مشکلات هم کمی و هم کیفی رفع می شود.
فرماندار میبد اجرای باند دوم کنارگذر شرقی را از پروژه های مصوبه سفر دور دوم رئیس جمهور خواند و افزود : این پروژه ۱۶۰ میلیارد تومان تامین اعتبار دارد و خاکبرداری و عملیات زیر ساختی آن انجام شده و انشاءالله با تامین اعتبار تا پایان سال نتیجه آن را در توسعه متوازن شهر شاهد خواهیم بود.
سجادی پور تامین برق شهرک صنعتی میبد ۲ را نیز از دیگر پروژه های تامین اعتبار شده به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان در دور دوم سفر رییس جمهور نام برد و گفت : این مجموعه ، ظرفیتی ۲ برابر شهرک صنعتی جهان آباد را دارد و تاکنون ۱۸۸ پروانه تاسیس در این شهرک صادر شده که نشان دهنده نیاز به تامین نیازهای زیر ساختی است.
وی با بیان اینکه در حوزه درمان نیز کلینک پزشکی شامل داندانپزشکی و چشم پزشکی با ۸۵ درصدپیشرف درحال اجراست گفت : راه اندازی دانشگاه فرهنگیان، بهره برداری از ۶ مدرسه و ۱۲ مدرسه فعال و تامین اعتبار شده، ساخت مرکز رشد در مجموعه علمی کاربردی به مساحت ۱۵/۶ هکتار و پیگیری ایجاد شهرک قطعه سازی و ماشین سازی از جمله پروژه های دیگر در حال انجام یا انجام شده است.
فرماندار میبد تصویب ایجاد شهرک ۶۰۰ هکتاری مسکن نزدیک به روستای اشنیز شامل ۱۳ هزار قطعه مسکونی و مجموعه‌های خدماتی و مجموعه پارک ۸۰۰ هکتاری نزدیک این شهرک و همچنین پروژه های دیگر مسکن ملی به صورت بنیاد ساخت و مردمی شامل واگذاری ۳۶۰ قطعه در فاز اول شهرک مهرآباد و ۴۰۰ قطعه درسعید آباد و ۲۲۵ قطعه در بفروئیه و ۲۷۵ قطعه در ندوشن و همچنین آماده سازی یک مجموعه یک هزار و ۵۰۰ واحدی جدید را نیز نام برد که میبد را با رقم خوردن این اتفاقات خوب در حوزه مسکن ملی پیشتاز کرده‌است.
سجادی پور اظهار داشت : مجموعه های جدیدی نیز تعریف شده که با انجام آنها یک هزار و ۲۵۰ نفر در حوزه جوانی جمعیت و یک هزار و ۵۰۰ نفر از ثبت نام کنندگان دیگر برای مسکن خود زمین دار می‌شوند .
وی پروژه های روشنایی معابر و نصب چراغهای ال ای دی در شهرستان در سال گذشته، انجام عملیات زیرسازی کنارگذر نیوک و ۶ کیلومتری جاده نیوک به فولاد، تامین ۲۳۰ میلیارد تومان برای روکش کنارگذر غربی میبد و در کنار آن ایجاد کمربند سبز، انجام بخشی از آسفالت و زیرسازی جاده مزرعه کلانترو شروع ساختمان اورژانس اجتماعی و بانک کارآفرین را از پروژه های سال گذشته برشمرد.
فرماندار میبد از مسئولان خواشت ؛ پروژه‌های خود را در قالب اولویت تعریف کنند تا نسبت به اجرایی شدن آنها سرعت داده شود و شهرداران و دهیاران نیز در انجام پروژه ها با مردم جلسات اقناعی داشته باشند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری گفت : تا تشکیل مجلس جدید یک ماه زمان باقی است و شما مسئولین می‌توانید طرحهای مورد نظر خود در حوزه‌ های گوناگون مبنی بر اضافه کردن ماده قانونی ارائه دهید تا برای تصویب و رسیدن نوبت بررسی در مجلس ثبت شود.
میرمحمدی تصریح کرد: فرمانداری و بخشداریها می توانند از ملاقاتهای نماینده با وزرا برای بیان درخواستها و مشکلات حوزه های خود استفاده کنند.
وی بر به پا داشتن نماز در مساجد، تقویت رسانه‌ها و معرفی پروژه‌ها و اقدامات انجام شده، تهیه کلیپ از طرحهای محقق شده و پروژه‌های به اتمام رسیده و اهمیت دادن به اولویتهای تعیین شده با انتخاب ناظران پیگیر بر اجرا تاکید کرد.
وی تصریح کرد : در خصوص اصلاح حوزه‌های انتخابیه میبد و اردکان، قرار شده ۴۰ نماینده به مجلس اضافه شود اینکه نماینده به کدام استان و شهرستان اضافه شود در مجلس آینده تصمیم گیری می شود.
نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی گفت : طرحی که قرار شد در این مجلس تصمیم گیری شود جزئیاتی دارد که پیشنهاد دادم طرح را بگذارند برای مجلس آینده رای گیری شود.
وی با بیان اینکه خیلی تلاش کردم و نظرم این است که تفت و زارچ و اشکذر یک حوزه شوند و میبد و اردکان و یزد هم هرکدام یک حوزه افزود : در حال رایزنی هستیم اما کل تابع نظر مردم در این خصوص هستم.
میرمحمدی در مورد دانشگاه های فرهنگیان و علوم پزشکی گلایه کرد که چرا برای دادن فضا بخشی نگری در میان است چرا ما نباید از ظرفیت دانشکده علوم قرانی برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.
وی با نوید دادن راه اندازی رادیو میبد خواستار تخصیص نیرو برای راه اندازی این مجموعه شد و در مورد انجام ۹۰ درصدی گرفتن مجوز صنعت پاک مونتاژ خودروهای برقی درخواست همکاری مخابرات و پای کار آمدن شهرداری و شورای اسلامی شهر در این ارتباط شد.

پارسا فر دستیار مردمی استاندار و رئیس ستاد دستیاران و همیاران مردمی در این گفت : مردم را در صحنه آوردن حرف نو این دولت نیست، مردمی سازی حرف نو انقلاب اسلامی است که حضرت امام (ره) به تمام معنا از این ظرفیت و اکسیر بسیار گرانقدر و گرانبها استفاده کردند.
مسعود پارسا فر با اشاره به استفاده از ظرفیتهای مردمی در طول دوره های مختلف در حوزه های دفاع مقدس، جهاد سازندگی و نهضت سواد آموزی افزود : به تعبیر مقام معظم رهبری هر جا مردم وارد شدند کار انجام شد و هر جا مسئولان به تنهایی خواستند کاری را انجام دهند، کاری انجام نشد. ایشان در دیدارهای مختلف با تاکید بر نقش مردم خواستند به مردم میدان داده شود.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سند راهبردی ورود مردم به عرصه های تصمیم گیری، اجرا و عملیات و نظارت و مشارکت مردم را مهم بیان کردند گفت : لازم است مردمی کردن دولت بر اساس منویات مقام معظم رهبری با فراهم کردن زمینه و طراحی ساز و کار از سوی مدیران استانی و شهرستانی مشارکت مردم بر اساس الگوها محقق شود.
دستیار استاندار جهش تولید با مشارکت مردم را خاطرنشان کرد و گفت : بر این اساس در سطح کشور و استان ستادهای سهام و سیاست‌گذاری و هماهنگی اقتصاد مردمی تشکیل شده است و در شهرستان‌ها نیز این ستاد با ایجاد کارگروههای گفتمان سازی و مدل سازی تحقق شعار سال، و کارگروه اجرا و عملیاتی و هماهنگی می تواند تشکیل شود.
وی با بیان اینکه اقتصاد مردمی باید و نباید هایی دارد که باید آنها را با رجوع به بیانات مقام معظم رهبری معرفی کرد گفت : به عنوان مثال مردمی سازی تنها رفتن به سمت بخش خصوصی نیست، بخش تعاونی هم باید تشکیل و مسئولان فرمولهای آسان و فراگیر برای ورود مردم به عرصه تولید کشف و مردم را به عرصه‌های تولید و سرمایه گذاری، بهره وری و نظارت فراهم کنند .

در پایان این نشست از طرف فرماندار محترم و بخشدار مرکزی میبد به پاس زحمات ارزشمند جناب آقای کارگر ریاست آموزش و پرورش به مناسبت هفته معلم تقدیر شد.

عکاس: علی دهقانی فیروزآبادی