آیت‌الله اعرافی؛

شهرستان میبد باید به شهر سرآمد قرآنی مبدل شود

حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در نخستین جلسه شورای قرانی این شهرستان ، تحقیق و مطالعه ، نشریات و مجلات ، فضای مجازی، حفظ ، هنرهای قرآنی ، جنشواره ها و مسابقات و محافل قرانی را از ساحات قرآنی در جامعه خواند .آیت الله اعرافی گفت : در شهرمذهبی با این همه سابقه فرهنگی ، قرائت و تجوید باید از برنامه های پایه و همگانی باشد و هیچ کس بدون قرائت صحیح قرآن رها نشود .

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: برنامه جامع قرآنی در شهرستان میبد با هدف گسترش و ارتقا فعالیت‌های قرانی به همه مخاطبان در ساحت‌ها و قلمروها به‌منظور اینکه به شهر سرآمد قرآنی مبدل شویم باید تهیه شود.

به گزارش میبدما به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در نخستین جلسه شورای قرآنی این شهرستان، تحقیق و مطالعه، نشریات و مجلات، فضای مجازی، حفظ، هنرهای قرآنی، جشنواره‌ها و مسابقات و محافل قرآنی را از ساحات قرآنی در جامعه خواند.

آیت‌الله اعرافی گفت: در شهر مذهبی بااین‌همه سابقه فرهنگی، قرائت و تجوید باید از برنامه‌های پایه و همگانی باشد و هیچ‌کس بدون قرائت صحیح قرآن رها نشود.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: برنامه جامع قرآنی در شهرستان میبد با هدف گسترش و ارتقا فعالیت‌های قرانی به همه مخاطبان در ساحت‌ها و قلمروها به‌منظور اینکه به شهر سرآمد قرآنی مبدل شویم باید تهیه شود.

وی بابیان اینکه یکی از اهتمام اساسی در شهرستان میبد باید اهتمام به مدارس قرآنی باشد گفت: اینکه رویکرد عام در آموزش‌وپرورش روزبه‌روز تقویت مدارس تخصصی قرآنی به سمت دبیرستان‌ها پیش برود در کادر سازی و فرهنگی آینده کشور و جامعه مهم است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر تقویت حضور قرآنی در استان و کشور گفت: باید در سال‌های آینده در رشته‌های مختلف مثل کنگره شعر، جشنواره قرآنی در شهرستان داشته باشیم.

وی افزود: به برکت ماه مبارک رمضان ان شاء الله این جلسه آغازی برای تحرک بیشتر و اهتمام افزون‌تر برای فعالیت‌های قرآنی باشد و فرهنگ قرآنی در ذهن و ضمیر فرد و خانه و جامعه ما نفوذ کند.

آیت‌الله اعرافی تأمین منابع پایدار برای فعالیت‌های قرآنی اهتمام به ایجاد مدارس قرآنی و راه جذب بودجه با ثبت مؤسسات قرآنی و فرهنگ‌سازی بین مردم نسبت به مباحث قرآنی را خاطرنشان کرد و گفت: در سال‌های گذشته، حمایت‌هایی از فعالیت‌های قرآنی انجام می‌گرفت و همراهی می‌کردیم و امیدواریم کارگروهی هم به‌عنوان کارگروه معین با اختیارات شورای مرکزی بتواند تصمیم‌گیری و کار شورا پیش ببرد.