تاریخ: 10:36 :: 1399/09/11
پیگیر افزایش سهمیه انسولین استان یزد هستیم

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مدتی است که سهیمه استان یزد در قلم انسولین کاهش یافته است، درحال پیگیری بازگشت سهیمه استان به ۴ درصد هستیم.

به گزارش میبدما؛ محمدحسین مصدق در گفت‌وگو با تسنیم در یزد در خصوص کمبود قلم انسولین در استان و گلایه مردم اظهار داشت: ما در مرحله گذار از محصول خارجی به داخلی با بزرگترین سرمایه‌گذاری هستیم.

وی افزود: در صنعت داروسازی در نظر داریم علی‌رغم رسیدن به خودکفایی تامین داروی مورد نیاز بیماران کشور به سراسر دنیا خدمت‌رسانی کنیم و آن‌ها را هم پوشش بدهیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: سال‌ها قبل سهمیه استان یزد در کشور به نسبت جمعیت استان نبود، به دلیل ابتلای بالای میزان دیابت در استان یزد و سهیمه ۱٫۵ درصدی داروها بسیار محدود بود.

وی تصریح کرد: طبق درخواست‌ها سهیمه استان یزد به ۴ درصد افزایش پیدا کرده بود و ما در مدت دو سال که سهمیه چهار درصدی دریافت می‌کردیم هیچ گونه مشکلی برای تامین داروی افراد دیابتی نداشتیم.

مصدق بیان کرد: متاسفانه به دلایل نامعلوم و در این شرایط سهیمه استان قطع شد و به ۱٫۶ درصد رسید، مکاتباتی انجام شده که سهمیه استان به مقدار ۴ درصد گذشته برگردد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: امیدواریم با افزایش میزان تولید در کشور این دارو سهیمه‌ای نباشد و هر بیماری بنا به نیاز خود قلم انسولین تهیه کند.

مصدق با بیان اینکه متاسفانه این داروی در بازار آزاد یافت می‌شود گفت: از خداوند می‌خواهم افرادی که در قاچاق دارو هستند و خارج از شبکه توزیع داروها به خصوص انسولین فعالیت دارند هدایت کند تا اینگونه با جان مردم بازی نکنند.

وی افزود: داروها شرایط نگهداری خاصی دارند، اما داروهای قاچاق در بازار آزاد کیفیت قابل مصرف ندارند، ورود به بازار آزاد در حوزه استان یزد نیست، ماموران امنیتی اعلام کردند که در حوزه پخش و توزیع در استان یزد مشکلی وجود ندارد و اینگونه مسائل از جای دیگری آب می‌خورد.

پاسخی بگذارید