تاریخ: ۸:۰۴ :: ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ابراز نگرانی نسبت به فعالیت یک معدن در ندوشن

شهردار ندوشن با انتقاد از فعالیت یک واحد معدنی جدید در نزدیکی مناطق مسکونی این شهر، نسبت به آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از فعالیت این معدن برای شهروندان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش میبدما؛ سیدهادی موسوی در گفت و گو با ایرنا افزود: اخیرا یک معدن سنگ تراورتن در فاصله ۲۰۰ متری مناطق مسکونی شهر ندوشن فعالیت خود را آغاز کرده و در بررسی‌های انجام شده، این معدنکار مدعی آن است که ۲ پروانه بهره‌برداری و مجوزهای قانونی به وسعت ۲.۸ و ۳.۸ هکتار برای مدت ۲۵ سال از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد دارد.

موسوی اظهار داشـت: با توجه به مجاورت این معدن با منازل مردم و منطقه مسکونی جای تعجب دارد که چگونه کارشناس صنعت و معدن مجوزهای لازم را برای این معدن صارد کرده است.

وی تصریح کرد: فعالیت این معدن آرامش مردم ندوشن را سلب کرده و توقف فعالیت آن از خواسته‌های شهروندان است که در این زمینه در نامه به مسئولان مراتب اعتراض مدیریت شهری و شهروندان اعلام شده است.

شهردار ندوشن ادامه داد: فعالیت همراه با آلودگی برخی معادن در فاصله نزدیک شهر ندوشن یکی از مشکلاتی است که در سال‌های اخیر اعتراض شهروندان را بدنبال داشته است و با وجود انتقاد مستمر، هنوز به نتیجه نرسیده است.

ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان یزد قرار دارد، این منطقه به قطب دامپروری و دامداری استان یزد معروف است و شغل اغلب مردم آن دامداری و کشاورزی است و از این طریق امرار معاش می کنند.