تاریخ: 9:42 :: 2020/03/05
سه کاروان ۱۶۰ نفره از میبد به حج مشرف می‌شوند

مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: سه هزار و ۵۹۰ نفر از این استان در قالب ۲۴ کاروان برای برگزاری مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

به گزارش میبدما؛ علی‌اصغر شریفی، مدیر حج و زیارت استان یزد در گفت‌وگو با ایکنا یزد، با اشاره به جزئیات حج تمتع ۹۹ اظهار کرد: در مجموع سه هزار و ۵۹۰ نفر برای برگزاری مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اختصاص ۲۴ کاروان به این استان گفت: از این تعداد ۱۲ کاروان شامل چهار کاروان ۱۳۵ نفره، هفت کاروان ۱۶۰ نفره، یک کاروان ۱۸۰ نفره به شهرستان یزد، یک کاروان ۱۱۵ نفره به بهاباد، یک کاروان ۱۶۰ نفره به ابرکوه، تفت و مهریز هر کدام یک کاروان ۱۳۵ نفره، بافق دو کاروان ۱۳۵ و ۱۶۰ نفره، میبد سه کاروان ۱۶۰ نفره، اردکان سه کاروان شامل دو کاروان ۱۳۵ و یک کاروان ۱۶۰ نفره اختصاص دارد.

شریفی با اشاره به ثبت‌نام زائران بیان کرد: ثبت‌نام به صورت اینترنتی در کاروان‌های حج از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۹ اسفندماه در سامانه reserve.haj.ir آغاز شده و ودیعه گذاران حج تمتع تا پایان فروردین ماه ۱۳۸۶ با مراجعه به سامانه نسبت به انتخاب و نام نویسی در کاروان‌های حج ۹۹ اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد افزود: در صورت وجود ظرفیت خالی دارندگان قبض ودیعه‌گذاری تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ که قبلاً در سامانه با تکمیل و به روز رسانی اطلاعات خود کد رهگیری دریافت کرده‌اند، می‌توانند در ۲۱ اسفندماه سال جاری نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدیر حج و زیارت استان یزد قیمت حج تمتع سال ۱۳۹۹ را بین ۳۲ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

یادآور می‌شود در حج تمتع امسال چهار هزار و پنج نفر در قالب ۲۷ کاروان از استان یزد به سرزمین وحی اعزام شدند.