تاریخ: 13:43 :: 1398/04/30
افزایش ظرفیت برق رسانی در شهرک صنعتی میبد

محمدحسن صباغزادگان مديرعامل برق منطقه اي يزد، در نشستي با حضور فرماندار و بخشدار مركزي ميبد در محل فرمانداري ميبد گفت: پيك بار سال گذشته استان يزد 1538 مگاوات و سال جاري نيز در20 تيرماه 1668 مگاوات بوده است كه رشد 8درصدي را نشان مي دهد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی برق یزد، محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل برق منطقه ای یزد، در نشستی با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی میبد در محل فرمانداری میبد گفت: پیک بار سال گذشته استان یزد ۱۵۳۸ مگاوات و سال جاری نیز در۲۰ تیرماه ۱۶۶۸ مگاوات بوده است که رشد ۸ درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان این که مصرف انرژی صنایع بزرگ استان یزد در سه ماهه اول سال ۹۸، نسبت به زمان مشابه سال قبل، ۱۸ درصد رشد داشته است؛ تاکید کرد: این میزان رشد مصرف در کشور بی سابقه است و شرایط خوب برق رسانی که تاکنون وجود داشته، نشان از اجرای موفقیت آمیز طرح های مدیریت مصرف و همکاری خوب مسئولان، مردم و صنایع استان با صنعت برق بوده است.

پروژه احداث خط ۶۳ کیلوولت دو مداره رستاق- مزرعه کلانتر که قسمتی از آن چهار مداره و قسمتی ۲ مداره است از حدود ۲ سال پیش در دستور کار شرکت برق منطقه ای استان قرار گرفت که با پیگیری و انجام اقدامات مرتبط، آماده بارگیری است.

صباغزادگان اظهار داشت: پست فوق توزیع مزرعه کلانتر با احداث ۱۴ کیلومتر خط ۶۳ کیلوولت با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و نصب پست سیار ۶۳ به ۲۰ کیلوولت با ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر و مجموع ۱۳ میلیارد تومان هزینه، از این هفته بارگیری می شود. احداث این پست فوق توزیع، با توجه به افزایش رشد مصرف برق و کامل شدن ظرفیت پست های برق در این منطقه: برای پایداری شبکه و تأمین برق موردنیاز واحدهای صنعتی انجام شده است.

حسین فلاح فرماندار میبد نیز در این دیدار ضمن قدردانی از شرکت برق منطقه ای یزد برای اجرای این پروژه ها، گفت: واحدهای صنعتی مشکلات و دغدغه هایی چون نحوه توزیع برق بین فیدرها دارند که با انجام این اقدام شایسته و به موقع، امیدواریم دغدغه ها رفع شوند؛ وی همچنین تصریح کرد: با وجود احداث پست فوق توزیع برق مزرعه کلانتر و رفع مشکلات واحدهای صنعتی و مردم منطقه، همچنان باید رعایت صرفه جویی در پیک مصرف، مورد هدف و توجه باشد.

پاسخی بگذارید