تاریخ: ۸:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
اجرای طرح قرآنی‌آموزشی “آیات‌رویش” در میبد آغاز شد

آموزشی آیات رویش روز یکشنبه در مراسمی با همکاری موسسه فرهنگی، هنری و قرآنی ثقلین استان یزد و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میبد آغاز شد.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا؛ معاون آموزشی مؤسسه فرهنگی ثقلین استان یزد در این مراسم با اشاره به لزوم یادگیری مسائل شرعی و آموزه‌های قرآنی و قرائت کلام وحی گفت: در گذشته افرادی به عنوان ملا قرآن را به بچه‌ها یاد می‌دادند و با وجود سخت گیری آنها و خانواده ها، فرزندان همیشه دعاگوشان بودند.

سعید ملکوتیان افزود: اگر از آموزه‌های قرآنی بهره مند نیستیم و یا خواندن قرآن را به درستی نمی‌دانیم خود مقصر هستیم چون در حال حاضر مؤسسات مختلف قرآنی در زمینه آموزش قرآن با هزینه های اندک مشغول به فعالیت است.

مدیر کمیته امداد میبد نیز گفت: طرح یادشده همراه با اجرای برنامه‌های آموزشی فرهنگی برای اوقات فراغت، ویژه بچه‌های ۹ تا ۱۳ سال در سه ماهه تابستان در محنمع فرهنگی آیت الله اعرافی برگزار می‌شود.

حسین زین الدینی افزود: سعی می‌شود برنامه‌ها به صورت ویژه و با کیفیت تر برای گروه‌های سنی مختلف از جمله هفت سال تا بزرگسالان برگزار شود.

مدیر مؤسسه ثقلین میبد نیز گفت: این مؤسسه در اجرای طرح قرآنی آموزشی آیات رویش با آموزش مربیان و گزینش آنها و ارائه خدمات و تأمین منابع آموزشی با کانون فرهنگی تربیتی آیت الله اعرافی به عنوان زیرمجموعه کمیته امداد همکاری دارد.

محسن نقیبی با اشاره به اینکه قرآن به صورت تخصصی به بچه‌های ۹ تا ۱۳ سال در چهار سال آموزش داده می‌شود، تصریح کرد: در میبد برنامه‌های فرهنگی متعددی در کانون یادشده برگزار می‌شود و والدین می‌توانند در برگزاری کلاس ها با کمیته امداد همکاری کنند.