تاریخ: 9:28 :: 2019/04/24
توجه به زیلوبافی سبب رونق تولید در استان می‌شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به اینکه توجه به زیلو بافی سبب ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان یزد می‌شود گفت: ورود بانوان به عرصه زیلو بافی کاهش بیکاری و رونق تولید را در پی دارد.

به گزارش میبدما به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، فاطمه دانش یزدی در حاشیه بازدید از کارگاه‌های زیلوبافی در شهرستان میبد با اشاره به اینکه این هنر پیشینه تاریخی در شهرستان میبد دارد اظهار داشت: امسال از سوی مقام معظم رهبری، رونق تولید به عنوان شعار سال انتخاب شد که بدون شک در زمینه زیلو بافی می‌توان اشتغال بسیاری در سطح استان ایجاد کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در ادامه با بیان اینکه آمار قابل توجهی از بانوان تحصیل کرده استان بیکار هستند خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال، توجه به زیلو بافی و ورود بانوان به عرصه و چرخه کسب و کار است.

وی به کیفیت بسیار مناسب زیلوی میبد اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرافت و پشتکار فعالان عرصه زیلو بافی در شهرستان میبد سبب این شده است که زیلوهای این مناطق با کیفیت بسیار مناسب در بازار عرضه و استقبال خوبی از آن شود.

دانش یزدی استفاده مناسب از ظرفیت ثبت جهانی زیلو بافی را خواستار شد و تصریح کرد: در حال حاضر که صنعت زیلو بافی و شهر یزد به ثبت جهانی رسیده است باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد و این هنر و آداب و رسوم مردمان کویر را به جهانیان معرفی کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تاکید بر اینکه توسط بانوان و مردان هنرمند شهرستان میبد می‌توان زیلو را به جهانیان معرفی کرد اظهار داشت: زیلو بافی ظرفیت معرفی به جهانیان را دارد که باید برای این کار اقدامات لازم صورت گیرد و همت هنرمندان این عرصه نیز در این خصوص اثرگذار است.