تاریخ: ۱۲:۰۳ :: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
استاد رشته مکانیک دانشگاه پیام‌نور میبد دانشیار شد

رئیس دانشگاه پیام نور میبد گفت: دکتر « رضا رشیدی میبدی» استاد رشته مکانیک با گرایش طراحی کاربردی این دانشگاه به عنوان نخستین نفر این رشته در استان یزد از رتبه استادیار به دانشیار ارتقا یافت.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا پاک گوهر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون رشیدی میبدی علاوه بر تالیف چهار کتاب، ۱۸ مقاله آی.اس .آی از وی نیز چاپ شد.
وی افزود: همچنین دکترجواد رمضانی در رشته تربیت بدنی و دکتر محمد حسین فلاح در رشته حقوق به مرتبه استادیاری ارتقا یافتند.
رئیس دانشگاه پیام نور میبد یادآور شد: دانشجویان دانشگاه در رشته های گرافیک، ارتباطات تصویری، فرش، معماری و مهندسی پزشکی مشغول تحصیل هستند.
وی دیگر رشته ها را مهندسی برق، کامپیوتر و صنایع ذکر کرد و افزود: مردم کمتر با رشته های هنری ارائه شده در میبد آشنایی دارند و در یزد تحصیل می کنند.
پاک گوهر همچنین از ثبت اختراع مهندس مصطفی مختاری اردکانی با عنوان یابنده اشیاء متحرک چند گانه خبر داد و اظهار داشت: این اثر شامل صفحه کلید و ماژولی است که می تواند تعداد آن بی نهایت باشد و به اندازه یک عدس کوچک شود و قادر است هرشئی را در مسافت ۱۲۰۰ متر پیدا کند.
به گفته مختاری اردکانی این اختراع فعلا یک نمونه آزمایشگاهی است و می تواند در پیدا کردن قطعات در کارخانه های صنعتی ، منازل ، مهد کودک ها در کار با حروف الفبا و هر مکانی که افراد تعداد زیادی از اشیا را برای کار در اختیار دارند، اربرد داشته باشد.
وی برای ساخت این قطعه به صورت نمونه آزمایشگاهی افزون بر پنج میلیون ریال هزینه کرد که در صورت تولید صنعتی هزینه ها به مراتب کمتر خواهد بود
در حال حاضر دانشگاه پیام نور میبد ۷۰۰ دانشجو دارد که در ۱۵ رشته کارشناسی و ۲ رشته کارشناسی ارشد ادبیات عرب، علوم قرآن و حدیث تحصیل می کنند.
این واحد دانشگاهی ۲ دانشیار و همین تعداد استادیار دارد و ۲ نفر نیز در شرف کسب درجه استادیاری هستند.

نظرات کاربران (۱)

  1. میبدی

    استاد که دانشیار نمی شود!!!!! استادیار دانشیار می شود.
    ———-
    میبدما: متن خبر از سایت ایرنا نقل شده و دخل و تصرفی در متن انجام ندادیم