تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
افتتاح نخستین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان در ندوشن

نخستین کتابخانه روستایی تخصصی کودکان و نوجوانان کشور، روز یکشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان استان و شهرستان میبد و با مجموع 2 هزار جلد کتاب در روستای صدرآباد بخش ندوشن افتتاح شد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندار در این مراسم با بیان خاطراتی از برگزاری مراسم‌های عروسی و ایجاد کتابخانه‌ها در مساجد، ظاهر خوب و پربار کتابخانه ایجادشده در بخش ندوشن را ستود.
حسین فلاح تصریح کرد: گاهی اوقات تقدس گرایی های بی‌جا باعث می‌شود که ما رسالت مکان‌های عمومی مانند مسجدها، حسینیه‌ها و تکایا که می‌توان در آن مکان‌ها ساعاتی از روز را به فعالیت‌های بانشاط ورزشی و امور فرهنگی و اجتماعی اختصاص داد را فراموش کنیم.
وی در ادامه با تشکر از تلاش‌های انجام‌شده و با یادآوری این نکته که به ‌اندازه انجام فعالیت‌ها در شروع کارها، باید همان‌طور ادامه‌دهنده خوبی هم باشیم؛ راه‌اندازی کتابخانه را کاری خوب و ارزشمند عنوان کرد.
حجت‌الاسلام محمدجوادی امام‌جمعه ندوشن نیز در این مراسم بابیان فواید مطالعه و نکته‌هایی ارزشمند درباره کتاب و کتاب‌خوانی گفت: آمدن به کتابخانه و گذاشتن کتاب در آن شرط نیست مهم تشویق بچه‌ها به کتاب‌خوانی است.
بخشدار ندوشن نیز بابیان اینکه این کتابخانه اولین کتابخانه تخصصی روستایی کشور با داشتن ۲ هزار جلد کتاب‌های کودک و نوجوان در رده‌های سنی مختلف در حال حاضر هست، گفت: با جمع‌آوری کتاب‌هایی دیگری که تا آخر هفته انجام خواهد شد، آمار کتاب‌های کتابخانه به ۳ هزار جلد افزایش خواهد بافت.
سید بهروز موسوی به ایجاد اردوگاه کتاب نیز در کنار این بوستان کتاب با مشارکت خیرین و دهیاری روستا در طرح توسعه کتابخانه نوید داد تا دانش آموزان از سراسر استان در قالب اردوهایی دانش‌آموزی بتوانند علاوه بر استفاده از امکانات کتابخانه‌ای و حضور در برنامه‌های شاهنامه‌خوانی، عروسک‌گردانی و… که در محل کتابخانه برگزار خواهد شد از فضای سبز و بانشاط بوستان کتاب در روستای ندوشن نیز بهره‌مند شوند.
بخشدار ندوشن با اظهار امیدواری که راه‌اندازی کتابخانه اقدام درخور و شایسته‌ای در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در نسل کودک و نوجوان و به‌ویژه دانش آموزان باشد از مدیریت آموزش‌وپرورش میبد که طی مصوبه‌ای الزاماً هفته‌ای یک ساعت از وقت دانش آموزان را در هفته را به حضور در کتابخانه برای آشنایی با فضای آن و مطالعه و علاقه‌مند کردن آن‌ها با نویسندگی و کتاب‌خوانی اختصاص داده است، تشکر کرد.
کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان دارای مخزن کتاب با بیش از ۲۰۰۰ کتاب ارزشمند از انتشارات برجسته و برتر کشوری از گروه‌های مختلف سنی هست که تماماً به‌صورت خیری خریداری ‌شده است.