تاریخ: ۱۲:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اپلیکیشن شهدای یزد راه‌اندازی شد

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد از راه‌اندازی اپلیکیشن شهدای یزد خبر داد.

به گزارش میبدما به نقل از ایثار یزد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در گفتگو با خبرنگار ایثار از راه‌اندازی اپلیکیشن شهدای یزد خبر داد و افزود: اطلاعات شهدای شهرستان یزد جمع‌آوری‌شده و دیگر شهرستان‌ها در حال انجام است و تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
احمد ابراهیمی اضافه کرد: علاقه‌مندانی که تمایل دارند وصیت‌نامه، زندگی‌نامه و سایر اطلاعات شهدا را مطالعه کنند با نصب این اپلیکیشن می‌توانند این کار را انجام دهند.
وی یادآور شد: با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۲۵۲۶ نیز می‌توان فرازی از وصیت‌نامه یکی از شهدای والامقام استان را به‌صورت پیام کوتاه دریافت کرد که کاملاً رایگان است و هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.
ابراهیمی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در مدارس در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: قرائت وصیت‌نامه شهدا در صبحگاه مدارس و زنگ ایثار و شهادت ازجمله این اقدامات است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد ادامه داد: سال گذشته طرح دل نوشته‌ای به شهید در مدارس اجرا و دانش آموزان در این طرح مشارکت خوبی داشتند و در این راستا تعدادی از دل نوشته دانش آموزان برگزیده کشوری شد.
ابراهیمی برگزاری یادواره شهدا در مدارس استان را از دیگر اقدامات در این راستا برشمرد و تصریح کرد: یادواره شهدا در مدارس به‌صورت خودجوش و مردمی در تعدادی از مدارس به‌صورت سالانه در حال برگزاری است.