تاریخ: ۷:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
۶ هزار میلیارد ریال وام دانشجویی پیش‌بینی شد

قائم مقام صندوق رفاه دانشگاه های کشور گفت: برای سال تحصیلی 98-97 مبلغ 6هزار و 700 میلیارد ریال وام دانشجویی پیش بینی شده است.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا؛ عباس قنبری روز چهارشنبه در دوازدهمین نشست معاونان و مدیران دانشجویی دانشگاه ها در میبد افزود: در حوزه وام دانشجویی با هم افزایی بانک های عامل این عدد تا ۱۳هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
قنبری افزود: برای ازدواج دانشجویان هم ۱۹۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است تا افرادی که در دوران تحصیل تشکیل خانواده دادند، از این تسهیلات بهره مند شوند.
وی اظهار داشت : در حوزه زیارت عتبات عالیات هم ۶۰میلیارد ریال اختصاص داده شد تا دانشجویان در کنار آموزش و تحصیل به امور زیارتی و معنوی خودشان هم برسند.
به گفته قائم مقام صندوق رفاه دانشگاه های منطقه ۶کشور، ۲۱ نوع تسهیلات برای دانشجویان در دانشگاه های کشور وجود دارد.
وی ایجاد رستوران های مکمل، ارتقا آشپزخانه ها، تامین زمین های چمن مصنوعی را از جمله دستور کار صندوق در سال جاری تحصیلی برشمرد.
وی افزود: در صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه علوم کارهای اساسی برای افزایش رضایت مندی رو به رشد دانشجویان انجام شد که افراد مستعد از تحصیل باز نمانند، مشکلات مالی و اقتصادی مانع تحصیل آنها نشود.
وی تصریح کرد: در این نشست در خصوص ایجاد سازمان خدمات دانشجویی ،تبیین وضعیت مسایل اقتصادی حوزه دانشجویی، وحدت رویه در ارائه خدمات دانشجویی ، بازنگری در آیین نامه های تغذیه و بهداشت با رویکرد استفاده از شاخص های علمی بحث و تبادل نظر شد .
همچنین رئیس دانشگاه میبد گفت : این مرکز آموزش عالی به عنوان یکی از دانشگاه ها امکانات بسیار خوبی در حوزه دانشجویی دارد.
عباس کلانتری افزود: سال گذشته با کمک خیرین خوابگاه خواهران با ظرفیت ۵۰۰ نفر احداث شد .
وی با بیان اینکه این دانشگاه، نسبت به بسیاری از دانشگاه های از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اظهار امیدوای کرد که با مشارکت افراد خیر مشکلاتی هم که در حوزه ورزش، مشاوره و غذای دانشگاه که در بیشتر دانشگاه ها به کمبود فضا مربوط است، در دانشگاه میبد هم شاهد آن هستیم رفع شود .