تاریخ: ۱۲:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
گزارش تصویری از دیدار فعالین فرهنگی میبد با “کامران غضنفری” نویسنده کتاب راز قطعنامه

جمعی از فعالین فرهنگی شهرستان میبد با کامران غضنفری نویسنده کتاب راز قطعنامه دیدار کردند.

به گزارش میبدما؛ به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد، جمعی از فعالین فرهنگی میبد با کامران غضنفری نویسنده و پژوهشگر نام آشنای کشور در موزه شهدای میبد دیدار و گفتگو کردند.

کامران غضنفری در این دیدار با اشاره به حواشی پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و ظاهر سازی برخی در مورد موافق بودن امام خمینی با این موضوع، گریزی به اسناد و مدارک موجود زد و دروغ‌گویی ها و ارائه گزارش های غلط به امام را در زمینه سازی این پدیده موثر دانست و یکی از دلایل اصلی پذیرش قطعنامه را عقب نشینی و ضعف برخی از مسئولین اصلی کشور دانست.

غضنفری با اشاره به این موضوع که طبق مدارک و اسناد موجود، امام خمینی تا یک سال با پذیرش این قطعنامه مخالفت صریح کردند، در مورد تلاش های برخی از مسئولین وقت در فلاکت‌بار نشان دادن وضعیت کشور در ادامه دادن جنگ گفتگو کرد.

وی تضاد دیدگاه های برخی از مقامات نظامی، قبل و بعد از پذیرش قطعنامه و حمله مجدد عراق به کشور را نوعی فریبکاری دانست و سه دروغ “کمبود رزمنده”، “کمبود بودجه” و “تحریم های دیگر کشورها” را بی پایه و اساس عنوان کرد.

در ادامه این دیدار نیز کامران غضنفری پس از تحلیل هایی در مورد برجام و وضعیت کنونی دولت تدبیر و امید، به سوالات برخی از حاضرین جلسه پاسخ گفت.