تاریخ: ۸:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
اجرای طرح کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یزد

مدير کل دامپزشکی استان یزد اعلام كرد: دامپزشكي يزد در قالب تشکیل کارگروه استانی و شهرستانی طرح کنترل و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان را مورد اجرا قرار مي‌دهد.

به گزارش میبدما به نقل از ایسنا – منطقه یزد، دکتر «علی‌اکبر حداد‌زاده» از اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و کنترلی جهت مقابله با کانون‌های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و همکاری مسئولین استان، فرماندارن و سایر ارگان‌های مرتبط در استان خبر داد و گفت: با توجه به واگیری بالا و حدت ویروس در گردش آنفلوانزا در سطح کشور، اجرای این طرح امری ضروری برای حمایت از مرغداران و تداوم تولید و صیانت از سلامت جامعه است.

وی افزود: در راستای نیل به این هدف مهم و به منظور پیگیری منظم تشکیل کارگروه‌ها، نظارت و ارائه گزارش دو هفته یکبار از پیشرفت عملکرد آنها برای مجری طرح ابلاغ لازم صادر شده و به فرمانداری‌ها و دستگاه‌های مرتبط معرفی شده است .

حدادزاده در ادامه گفت: در قالب این طرح، دامپزشکی استان با همکاری ادارات مرتبط در راستای ساماندهی فنی، بهداشتی و اصلاح ساختار مراکز تولید و پرورش طیور و همچنین تعیین تکلیف واحدهای غیرمجاز طیور صنعتی و بومی و سایر پرندگان اقدامات لازم را انجام داده و با پیگیری منظم میدانی در سطح استان، اقدامات لازم به منظور اجرای کامل طرح کنترل و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به عمل خواهد آورد .

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان ضمن درخواست همکاری همه جانبه دستگاه‌ها و بهره‌برداران و پرورش‌دهندگان جهت اجرای طرح، گفت: اجرای این طرح راه اصلی و مؤثر و مقابله با این بیماری است و در غیر این صورت در زمستان سال جاری در صورت انتشار بیماری، حجم بالاتری از طیور استان درگیر بیماری و معدوم سازی خواهد شد