تاریخ: ۷:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
جمع آوری بیش از ۱۰۰۰ قطعه طیور زنده غیرمجاز در میبد

بیش از 1000 قطعه طیور زنده غیر مجاز عرضه شده در سطح شهرستان میبد توقیف و جمع آوری شد.

به گزارش میبدما به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد؛ دکتر محسن کریمی اظهار داشت: بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان میبد؛ بیش از ۱۰۰۰ قطعه طیور زنده که به صورت غیر مجاز در سطح شهرستان میبد به منظور فروش، عرضه می شدند توقیف و جمع آوری نمودند.
وی در ادامه اذعان داشت: این طیور که به صورت زنده و توسط خودروهای غیر مجاز و فاقد مجوز در نقاط مختلف شهر عرضه می شدند، فاقد هر گونه پیشینه ی بهداشتی بوده و می تواند منجر به شیوع انواع بیماری های دامی و مشترک شده و علاوه به خطر انداختن امنیت غذایی و سلامت عمومی شهروندان باعث به خطر افتادن سرمایه طیور استان گردد.
وی اعلام کرد: به دلیل اهمیت موضوع، در صورت مشاهده یا گزارش عرضه طیور زنده در سطح شهر بنابر قوانین سازمان دامپزشکی، طیور توقیف و معدوم شده و ضمن انتقال خودرو به شهرداری، عاملین فروش غیر مجاز طیور نیز جهت رسیدگی، به مراجع قضایی ارجاع می شوند.
این مقام مسئول ضمن اعلام شماره تلفن ۱۵۱۲ برای تماس همشهریان، از مردم خواست در خصوص اعلام موارد تخلف بهداشتی به ویژه مشاهده هر گونه زنده فروشی و یا کشتار غیر مجاز مراتب را به شبکه دامپزشکی شهرستان مربوطه اطلاع دهند تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.