تاریخ: ۸:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۲

طرح انتقال آب به شهر ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد روز چهارشنبه طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو به بهره برداری رسید و عملیات آبرسانی به بخش کذاب شهرستان اشکذر هم آغاز شد. به گزارش میبدما به نقل از ایرنا؛ برای اجرای این طرح، شامل شهر ندوشن و روستاهای سرو […]

طرح انتقال آب به شهر ندوشن از توابع شهرستان میبد در استان یزد روز چهارشنبه طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر نیرو به بهره برداری رسید و عملیات آبرسانی به بخش کذاب شهرستان اشکذر هم آغاز شد.

به گزارش میبدما به نقل از ایرنا؛ برای اجرای این طرح، شامل شهر ندوشن و روستاهای سرو علیا ، سورک و هفتهر در مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
خط انتقال آب به ندوشن به طول ۵۴ کیلومتر و در پنج قطعه اجرا شده که به ترتیب قطعه یک، ۲ و سه شامل ۲۵ کیلومتر با استفاده از لوله‌هایی از جنس چدن داکتیل با قطر ۲۰۰ میلی متر و قطعه چهار به طول ۱۸ کیلومتر با لوله‌هایی از جنس GRP با قطر ۱۵۰ میلی‌متر و قطعه پنج به طول ۱۱ کیلومتر است.
این خط انتقال مجهز به چهار ایستگاه پمپاژ آب است که ایستگاه شماره یک با سه پمپ و ایستگاه‌های شماره ۲، سه و چهار هر کدام با ۲ پمپ طراحی شده که در مجموع توانایی پمپاژ ۱۰ لیتر بر ثانیه آب به مخازن بالا دست خود را دارد.
این خط همچنین دارای پنج باب مخزن بین راهی ۱۰۰ متر مکعبی و یک باب مخزن ذخیره آب ۱۰۰۰ متر مکعبی در انتهای مسیر است و با توجه به نیاز این طرح مهم به برق پایدار، خط برق ۳۷۵ کیلو وات مورد نیاز آن هم اجرا و راه‌اندازی شد.
همچنین امروز با حضور قائم مقام وزیر نیرو عملیات اجرایی فاز دوم مجتمع آبرسانی امام حسین(ع) در بخش کذاب شهرستان اشکذر استان یزد به بهره برداری رسید که آب مورد نیاز بیش از چهار هزار نفر را در ۲۰ روستا تامین می کند.
این طرح با ۲۷۴ هزار میلیارد ریال اعتبار ، ۹۱ کیلومتر خط انتقال و ۲۵ کیلومتر شبکه توزیع، اجرا می شود.
شهر ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری شهر یزد و روستای کذاب هم با حدود ۴۰ خانوار در ۴۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.