تاریخ: ۸:۰۷ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد به مناسبت هفته عفاف و حجاب، بیانیه ای صادر کرد. به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد با صدور بیانیه ای هفته عفاف و حجاب را گرامی داشت. متن این بیانیه به شرح زیر است؛ بسم الله الرحمن الرحیم حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و […]

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد به مناسبت هفته عفاف و حجاب، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش میبدما به نقل از میبدخبر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد با صدور بیانیه ای هفته عفاف و حجاب را گرامی داشت.

متن این بیانیه به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات وروایات معصومین می باشد و این فریضه الهی موجب حفظ عزت وکرامت زنان و مردان به ویژه تشخص وارزشگذاری به مقام زن مومن وصیانت از حریم وشخصیت انسانی آنان می‌شود. حجاب، ارزشی است منطبق با طبیعت انسان و برای کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت جامعه و نفس و نسل را محقق کند.

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن و مرد مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خانوادها است تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی و عفت تلاش کنند.

دیروز مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و مردان ماست. نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها، و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.

ضمن گرامیداشت هفته حجاب وعفاف اعلام می‌دارد: مسئولین و مدیران فرهنگی کشور موظفند در محیط‌های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کنند و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی تلاش کنند. رسانه‌ها و صداوسیما نیز ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش کنند.
امید است که با استعانت از خدای متعال و طلب امداد از حضرت ولی عصر(عج) و پیروی از رهنمودهای نائب بر حق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) و با یکدلی و یکصدایی با عزمی ملی و مردمی در نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور گامی بلند برداریم.

سرهنگ پاسدار امیر فلاح
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد
تیرماه ۹۶