تاریخ: ۶:۴۶ :: ۱۳۹۶/۰۴/۱۵

 اهالی یک محله در شهرستان میبد با جمع‌آوری فطریه‌های خود، هزینه‌ی درمان دو بیمار نیازمند از اهالی محله‌ی خود را پرداخت کردند . به گزارش ایسنا – منطقه یزد، چه زیباست تفسیر دست‌گیری و کمک کردن به دیگران و به واقع «بنی آدم اعضای یکدیگرند» را نه تنها در جمله بلکه در معنا تفسیر کردن، […]

 اهالی یک محله در شهرستان میبد با جمع‌آوری فطریه‌های خود، هزینه‌ی درمان دو بیمار نیازمند از اهالی محله‌ی خود را پرداخت کردند .

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، چه زیباست تفسیر دست‌گیری و کمک کردن به دیگران و به واقع «بنی آدم اعضای یکدیگرند» را نه تنها در جمله بلکه در معنا تفسیر کردن، شاید در سخت‌ترین شرایط زندگی و هنگامی که کوه مشکلات کمر انسان را خم می‌کند، هیچ چیزی بهتر از همراهی مردمانی از جنس خدا  در ماه مهمانی خدا نباشد تا این مسیر پر تلاطم را هموار کند .

ماجرا به دنبال اطلاع یافتن اهالی محله «شهیدیه» شهرستان میبد از نیاز خانواده «زهرا» دختر بچه‌ی ۹ ساله‌ای که در سانحه تصادف از ناحیه پا دچار قطع عضو شده بود، آغاز می‌شود.

اهالی پس از اطلاع از هزینه‌ی درمان «زهرا» و با توجه به وضعیت نامساعد مالی خانواده‌ی وی، در حرکتی خودجوش و خداپسندانه از طریق فضای مجازی و یکی از موسسات خیریه شهرستان، تنها در چند روز توانستند مبلغی باور نکردنی یعنی ۸۴۵ میلیون و ۷۸۹ هزار ریال جمع‌آوری کنند.

به گفته دست اندرکاران  این اقدام خداپسندانه، در حالی که حادثه همزمان با شب‌های قدر اتفاق ‌افتاد ولی به همت اهالی همزمان با روز عید سعید فطر، هزینه کامل درمان این کودک تامین شد و علاوه بر این نیز مبلغ ۴۲ میلیون ریال از عواید جمع شده نیز به یکی دیگر از نیازمندان این منطقه اختصاص داده شد

نظرات کاربران (۱)

  1. سروش

    احسنت و درود بر مردم این محله. خدا پشت و پناهتان. بلاهای دنیا و آخرت از شما دور باد.