آزادی سه زندانی میبدی در سال ۹۵ با کمک ۱۳۷ میلیونی

مدیر عامل ستاد دیه استان یزد در جشن گلریزان میبد گفت: جشن گلریزان با دو هدف پیشگیری و درمان برگزار می شود.

به گزارش میبدخبر؛ اسلام افشون در مراسم جشن گلریزان میبد گفت: ما در شهرستان ها به این علت جشن می گیریم که سوای کمک خیری برای ازادی زندانیان، بحث پیشگیری هم مد نظر داریم.

وی تصریح کرد: حضور حداکثری مردم در این مراسم ها، موجب مطلع شدن آنها از نتایج برخی از اتفاقات و کج رفتاری ها که موجب زندانی شدن افراد شده است، می شود و این موضوع هر چند هم به کمک مالی بسیاری ختم نشود، منتهی به فرهنگ سازی خوبی در این زمینه می شود.

افشون در ادامه افزود: ستاد دیه در زمینه های مهریه، تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی، نفقه و چک های غیر از کلاهبرداری فعالیت دارد.

مدیر عامل ستاد دیه ادامه داد: در سال ۹۵ صد و بیست نفر را با ۳۵ میلیارد ریال از زندان ها ازاد کردیم.

وی افزود: همراه با کمیته صلح و سازش و در کنار انها دو شورای حل اختلاف در زندان مرکزی ویک شورا در زندان اردکان موفق شدیم برای طلب ۸۶ میلیارد ریال گذشت رضایتمندانه بگیریم.

اسلام افشون تصریح کرد: در سال ۹۵ در شهرستان میبد سه نفر زندانی در این زمنیه داشتیم که ۲۳۴ میلیون تومان برای آزادی ایشان نیاز بود که ۹۷ میلیون تومان را گذشت رضایتمندانه گرفتیم و با پرداخت ۱۳۷ میلیون تومان زمینه آزادی آنها را مهیا کردیم. همچنین در سال جاری در استان یزد هم ۲۲ محکوم مالی را با پرداخت  ۲۳ میلیارد ریال آزاد کردیم و امیدواریم در این جشن ها بتوانیم از امارهای زندانیان استان که ۱۶۳ محکوم هستند، کم کنیم.

وی در انتها اشاره کرد: محاسبه کردیم اگر به نسبت جمعیت یزد که حدود یک میلیون نفر هستند، اگرهر نفر ۲۵ هزار تومان بدهد، این ۱۶۳ زندانی ازاد می شوند.


نوشتن دیدگاه

جستجو

اشتراک در سایت

فید مطالب سایت فید قسمت نظرات

برای اطلاع از به روز رسانی ایمیل خود را وارد کنید .

آموزش خبرنگاری

پایگاه خبری مرحوم یحیی زاده

پایگاه خبری نارین نیوز

پایگاه خبری برج نیوز

پایگاه خبری میبد خبر

بیمارستان میبد

پدیده کارگستر

تمام حقوق این سایت برای © 2017 شبکه مجازی میبدما. محفوظ است.
طرح و میزبانی آرمان پردازان کویر