تاریخ: ۱۱:۵۳ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
سینمای آموزش و پرورش میبد اخیرا چه فیلمی را اکران کرد؟ +فیلم

با عرض پوزش از مخاطبان ارجمند، قطعه بسیار کوتاهی از این فیلم سینمایی مبتذل را منتشر میکند تا مردم میبد به وضوح ببینند که علت اعتراض‌های مکرر به مدیریت آموزش و پرورش میبد چیست؟

سینمای متعلق به آموزش و پرورش میبد در ادامه مسیر اکران برخی فیلم‌های سخیف سینمای ایران، اخیرا فیلمی ضدفرهنگی به نام «سلام بمبئی» را به نمایش گذاشت.

به گزارش “میبدما”، تعدادی از مخاطبان این فیلم پس از تماشای آن در تماس با میبدما با تاکید بر نمایش واضح صحنه‌های مبتذل در این فیلم، از اقدامات تاسف‌آور برخی تماشاچیان در هنگام پخش صحنه‌های رقص و آواز ابراز تاسف می‌کردند.

برای درک بهتر این اتفاق تلخ، “میبدما” با عرض پوزش از مخاطبان ارجمند، قطعه بسیار کوتاهی از این فیلم سینمایی مبتذل را منتشر میکند تا مردم میبد به وضوح ببینند که علت اعتراض‌های مکرر به مدیریت آموزش و پرورش میبد چیست؟

پیش از این و در جریان اکران فیلم سینمایی «۵۰ کیلو آلبالو» که وزیر ارشاد به عنوان مسئول ارشد نهاد مجوز دهنده به فیلمها از آن به عنوان «افتضاح» یاد کرده بود، از طرف ائمه جمعه شهرستان، برخی مسئولین و مردم به مدیریت آموزش و پرورش میبد اعتراضات شدیدی صورت گرفته بود که علیرغم این اعتراضها اکران این فیلم فاسد در میبد ادامه یافت. همچنین فیلم «فروشنده» که در کشور آمریکا با محدودیت سنی بالای ۱۳ سال اکران شده در این سینما آزادانه و بدون هیچ محدودیتی پخش شده است!

نکته جالب این‌جاست که برخی مسئولین آموزش و پرورش میبد در تاکتیکی عجیب، مسئولیت اکران اینگونه فیلمها را به گردن فردی که به عنوان متولی سینمای آموزش و پرورش قرارداده‌اند می‌اندازند؛ درحالیکه اولا معلوم نیست چگونه بدون انتشار آگهی و برگزاری هیچگونه مزایده‌ای یک سالن سینما با این حجم از امکانات در اختیار یکنفر قرار داده شده و ثانیا برخی کارکنان آموزش و پرورش میبد در قسمتهای مختلف سینما مشغول به کار هستند و حتی در فیلمی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده، یکی از معاونان رییس آموزش و پرورش میبد، شخصا به امر بلیط فروشی در محل این سینما مبادرت ورزیده است!

شایان ذکر است همزمان با اکران فیلم سلام بمبئی که به اذعان عوامل خود این فیلم رویکردی تجاری و گیشه محور داشته است، فیلم دیگری تحت عنوان «یتیم‌خانه ایران» آماده اکران بود. این فیلم روشنگر و حماسی درباره تاریخ ایران و سختی‌هایی بود که ایرانیان در مقابله با استعمار انگلیس متحمل شدند اما سینمای متعلق به فرهنگیترین نهاد اداری در میبد جایی برای اکران این فیلم نداشت و در عوض مردم را مهمان سناریوی زرد عشقی و رقص و آواز هندی‌ها نمود!

نظرات کاربران (۱۳)

 1. علی

  آقا جان، ۳۴ ثانیه که نبود؟ ۱۰ دقیقه رقص هست اونم بسیار کلاس بالا !!!
  سالن سینما و، نسل جوان و نوجوان و، دختر و پسر و، سالن تاریک و، صدای بلند موسیقی و، … خدایا توبه، رفتن ما اشتباه بود، تو پای ما ننویس !!!

 2. بی شناسنامه

  چه لزومی دارد شما هم همکاری کنید و در اشاعه فحشاکمک کنید. اون افرادی که فیلم رو دیدن که خبر دارند و ااز روی عمد حمایت می کنن اما اون دسته هم که ندیدند چه لزومی داره که شما نشون بدید و به اسم کار فرهنگی عملی ضد فرهنگ انجام بدید .امیدوارم این انتقاد دوستانه به دردتون خورده باشه

 3. علی

  بی شناسنامه عزیز الان افازات فرمودید کلیپ ها در اینترنت موجود است حالا چون این سایت خواسته مستند عمل کند شد اشاعه فحشا ای خدا با کیا شدیم ۸۰ میلیون

 4. تقی

  شما میتوانید نرید ببینید خوشبختانه دیگر قدرت و تعیین تکلیف برای مردم از دست کثیف شما گرفته شد اینم مطمئن باشید که دیگر همین مردم اجازه این تند روی ها به شما نخواهند داد اگر مردی منتشر کن 
  _________________________
  میبدما: آقای وهابی! لازم نیست ادب و نزاکت را کنار بگذارید. مودب نظرتان را بیان بفرمایید

 5. داود

  این فیلم صحنه های ارزشی هم داشت
  از جمله بوسیدن دست مادر
  تاکید مادر به پسر در خواندن نماز
  اهدای روسری به عنوان هدیه ای با ارزش از طرف پسر به دختر
  ________________________
  میبدما: اگر این چهارتا جانماز آب کشیدن هم تو فیلم نباشه که آقایان ارشاد دیگر مستمسکی برای مجوز دادن به فیلم نخواهند داشت. برآیند فیلم مهم است که جامعه مخاطب و جریان سینمای کشور را به چه جهتی سوق میدهد

 6. هنر دوست

  استقبال کم سابقه مردم از این فیلم تا جایی که در چند شب دو سانس اکران وجود داشت و با این وجود باز هم تعداد قابل توجهی از تماشاچیان پشت در ماندند قابل توجه است
  آیا همین مردم نیستند که در مواقع نیاز مسئولین و دیگر دوستان به آنان لقبهایی ازجمله:فهیم،شهیدپرور،همیشه در صحنه،متدین و ….
  را میدهند؟؟؟!!!

  آیا همین مردم نیستند که در شبهای رمضان و دهه محرم زینت بخش محافل عزاداری و مساجد میشوند؟؟!

  آیا همین مردم نبودند که سه دوره متوالی با حد اکثر رای خود نماینده ای خدوم و صادق ،جناب مرحوم یحیی زاده را بعنوان نماینده خود انتخاب نمودند؟؟!

  چگونه است که مردم در این انتخاب ها و امثال فراوان دیگر درست و بجا انتخاب میکنند ولی در انتخاب یک فیلم توانایی انتخاب ندارند!؟واقعا مشکل در کجاست؟؟!!!
  هرچند که به نظر حقیر این فیلم از نظر تکنیکی و محتوایی بسیار بسیار ضعیف هست
  اما…
  سعی کنیم به خواست و نظر مردم احترام بگذاریم هرچند بر خلاف نظر ما باشد
  _________________________________
  میبدما:
  ۱٫ در خوشبینانه ترین حالت ۵ تا ۷ درصد مردم میبد این فیلم را دیده اند پس لطفا ادعایتان را تعمیم به اکثریت ندهید
  ۲٫ تماشای زیاد یک فیلم دلیلی بر ناهنجار نبودن آن نیست. همین الان کلیپهای کشتارهای فجیع داعش از پرمخاطبترین کلیپهاست.

  • هنر دوست

   اینکه شما با چه روشی مخاطبین را سرشماری کردین و به این درصد رسیدین که بماند
   ثانیا مقایسه تعداد تماشاچی یک فیلم سینمایی با کلیپ های داعشی از سوی شما خود حاکی از سطح بالای سلیقه هنری و دید کارشناسی شماست
   هرچند حمایت شما از آثار آقای ده نمکی به استدلال مخاطب زیاد آثار ایشان را هم فراموش نمیکنیم
   __________________________
   میبدما: لطفا بجای مغالطه به استدلالهای مطرح شده پاسخ دهید. اگر درصدها را قبول ندارید شما بفرمایید چند درصد مردم میبد این فیلم را دیدند؟ در ضمن فیلمی که علیرغم توزیع مناسب، مخاطب آن را نپسندد قطعا فیلم خوبی نیست اما پسند مخاطب و تماشای بالای فیلم توسط مخاطب هم دلیل بر خوب بودن فیلم نیست. مثالش را هم عرض کردم، فیلم سربریدنهای تکفیری، مخاطب بالایی دارد آیا این دلیل بر خوب بودن این فیلمهاست؟!

   • هنر دوست

    در گرامیدشت ۹ دی که به حمت شما دوستان برگزار گردید چند درصد از مردم حضور داشتند؟!
    حضور اندک مردم و اشخاص نظامی با لباس شخصی دلیل بر عدم حمایت مردم از حماسه ۹ دی است؟!
    در راهپیمایی ۱۳ آبان چند درصد مردم میبد حضور داشتند؟
    آیا مردم میبد مخالف روز داتش آموز هستند؟!
    آخر این چه مثالیست که شما میزنید!
    در اینکه فیلم بسیار بد است که بنده در اولین پیام خود نیز به آن اشاره کردم
    خود من مخاطب فیلم بودم اما از آن به لحاظ کیفی و محتوایی مخالفم
    ولی چه کنیم که نزدیک به اکثریت مخاطبین سینما از آن استقبال کردن
    حال اگر شما میفرمایید باید ۹۰ درصد مردم از یک فیلم دیدن کنند تا بنده از توهم ب درآیم
    من از شما میپرسم فیلم حضرت محمد با استقبال ۹۰ درصدی مواجه شد؟!
    فیلم بادیگارد،شیار ۱۴۳ چطور؟

    آیا همین درصد به قول شما ۷یا ۵ درصدی از مخاطبین میبدی جز مردم حساب نمیشوند
    آیا نظر و علایق آنان مهم نیست
    در حال حاضر روی پرده سینماها چندین فیلم در ژانرهای مختلف با موضوعات متفاوت وجود دارد
    چرا فیلمی چون سلام بمبیی فروش میکند؟
    مخاطبینش غیر ایرانی بودند؟
    چرا مخاطبین فیلمی مثل سیانور در بعضی از سانس ها در همین سینما طوبی از انگشتان یک دست هم تجاوز نمیکرد ولی بخاطر بعضی از فیلم ها که عمده در ژانر طنز و ملودرام هستند مردم صف میکشند؟
    ________________________________
    میبدما:
    ۱٫ مراسم سالگرد حماسه نه دی در میبد هیچ ارتباطی به ما نداشت و اساسا قیاس یک مراسم مونولوگ دولتی دوساعته صبح پنجشنبه با اکران فیلم تجاری که چند هفته روی پرده بوده غلط است.
    ۲٫ فراتر ازاین اقلیت و اکثریت کردنها بنده یک منطق مشخص به شما ارائه دادم و آن اینکه به صرف استقبال و تماشای زیاد یک فیلم توسط مردم، آن فیلم خوب و به هنجار نخواهد بود. به نظر شما اگر آموزش و پرورش میبد همین الان یک فیلم مستهجن روی پرده ببرد چقدر تماشاگر راهی سینما خواهد شد؟ آیا با این اوصاف باید میزان رقص و آواز فیلمهای بعدی را بیشتر کنیم؟ همین مردم به جمهوری اسلامی ایران رای دادند و در انتخاباتهای مختلف مهر تایید به آن زدند تا نظام، تحت چارچوب مشخصی به نام «اسلام و شریعت» مسائل را تدبیر و برنامه ریزی کند و ساختار این نظام بر مبنای لیبرال دموکراسی نیست که هرآنچه عده ای از مردم -که شما آنان را اکثریت می دانید- خواستند همان را «حق» بدانیم.

 7. علی

  آقای تقی لطفا از طرف خودتان صحبت کنید نه از طرف مردم

 8. علی

  هر موقع بالای ۹۰ درصد مردم علاقمند و مشتاق به تماشای این فیلم شدند هنردوست گرامی بفرمائید مردم شما در اقلیت هستید و چون متوهم تشریف دارید خودتان را همه مردم می بینید از خواب بیدار شوید و به صف حزب الله بپیوندید

  • هنر دوست

   هر موقع هم بالای ۹۰ درصد مردم از این فیلم ابراز ناراحتی کردند شما بفرمایید
   _____________________________
   میبدما: نرفتن ۹۰ درصد مردم به اکران یک فیلم که چند هفته روی پرده بوده نشانه رضایت آنها از این فیلم است؟

 9. دهستانی مهرجردی

  در جواب” هنر دوست”

  مردم میبد به چند دسته تقسیم میشن فعلا نیازی نیست نام ببرم.اما بدانید که آن گروهی که مراسم اهل بیت برگزار میکنن به فردی مثل یحیی زاده رای میدن و و و … آن گروهی نیستن که به سینما میرن.بعنوان نمونه در دبیرستان ما میون سبصد دانش آموز حداکثر ۵۰نفری هستن که به سینما میرن………………………………….پس استدلال شما فکر نکم درست باشه در این مورد اسقرای تام لازم است نه ناقص

 10. دهستانی مهرجردی

  شما یک روز بیاین تو دبیرستان مولوی که بزرگ ترین دبیرستان میبده، کسایی که این فیلم رو دیدن چی میگن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!