تاریخ: ۷:۰۹ :: ۱۳۹۵/۱۰/۰۳

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،دومین همایش ملی چشم انداز تکنولوژی کامپیوتر وشبکه در دانشگاه آزادی اسلامی میبد برگزار شد. رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دراین همایش با اشاره به جایگاه ایران دربحث فناوری های اطلاعات و موتورهای جستجوی بومی گفت: بحث موتورهای جستجو دردنیا بسیار اهمیت دارد و کاربران ایرانی از این بستر […]

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،دومین همایش ملی چشم انداز تکنولوژی کامپیوتر وشبکه در دانشگاه آزادی اسلامی میبد برگزار شد.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دراین همایش با اشاره به جایگاه ایران دربحث فناوری های اطلاعات و موتورهای جستجوی بومی گفت: بحث موتورهای جستجو دردنیا بسیار اهمیت دارد و کاربران ایرانی از این بستر برای دستیابی به اینترنت به خوبی استفاده می کنند.

علیرضا یاری با اظهارتاسف از اینکه بیش از ۹۵ درصد کاربران ایرانی از موتورهای جستجوی غیربومی استفاده می کنند افزود: اگر ما بتوانیم محتواهای بومی را ازطریق جستجوهای بومی دراختیارکاربران قرار دهیم می توانیم بازارخوبی را برای شرکت های آی تی خودمان ایجادکنیم .

وی پرداختن به سرویس ها و تکنولوژی های جدید با کمک دانشجویا ن و متخصصین و شرکت های دانش بنیانی را در این زمینه بسیار موثر دانست .

یاری موتورهای جستجوی فارسی مثل پارسی جو ،یوز،موتورهای جستجوی علمی مثل نیبک،نقشه،موتورهای جستجوی اسناد علمی و خط و زبان فارسی مثل گراف دانش ،ورتنت فارسی ،ابزارهای خط و زبان را نمونه هایی از پروژهای ایرانی برشمرد که  پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات از آنها حمایت کرده است.

کارگر دبیرعلمی این همایش نیز سیستم های عامل ،پردازش موازی وسیستم های توزیع شده ،شبکه های کامپیوتر  و سیستم های انتقال دهنده ،هوش مصنوعی و پردازش های هوشمند،سیستم های دیجیتال و معماری کامپیوتر ،الگوریتم های و نظریه محاسبات ،مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات را از محورهای این همایش برشمرد