تاریخ: ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۵/۰۹/۱۵

دکتر “محمدعلی امامی میبدی” آناتومیست و استادیار کالبد‌شناسی انسانی روز گذشته در سن ۷۰ سالگی به دیار باقی شتافت. به گزارش ایسنا – منطقه یزد، دکتر “محمدعلی امامی بشنیغانی” فرزند عباس در بهار سال ۱۳۲۵ خورشیدی در روستای بشنیغان میبد به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در خانواده‌ای کشاورز و زیلوباف در این […]

دکتر “محمدعلی امامی میبدی” آناتومیست و استادیار کالبد‌شناسی انسانی روز گذشته در سن ۷۰ سالگی به دیار باقی شتافت.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، دکتر “محمدعلی امامی بشنیغانی” فرزند عباس در بهار سال ۱۳۲۵ خورشیدی در روستای بشنیغان میبد به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در خانواده‌ای کشاورز و زیلوباف در این شهرستان سپری کرد.

وی دوران دبستان و سال‌های اول دبیرستان را در تنها دبستان و دبیرستان منطقه گذرانید و در ۱۳۴۵ هجری شمسی از دبیرستان نقش جهان پایتخت، دیپلم طبیعی را گرفت و همان سال در رشته‌ی علوم آزمایشگاهی در دانشگاه جندی شاپور اهواز پذیرفته شد و در ۱۳۵۰ هجری شمسی به دریافت درجه‌ی کارشناسی نایل شد.

سال‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۵۲ را با درجه ستوان دومی، در لباس سربازی و در شهرهای تهران، تبریز و مشهد سپری کرد و در ۱۳۵۲ به عنوان دبیر(کارشناس) آزمایشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد مشغول بکار شد.

وی در ۱۳۵۲ در آزمون کارشناسی ارشد کالبد شناسی دانشگاه مشهد شرکت کرد و پذیرفته شد و دوره‌ی مذکور را طی ۲٫۵ سال با درجه ممتازی به پایان رساند و در ۱۳۵۵ آزمون ورود به خدمت علمی دانشکده‌ی پزشکی مشهد را با موفقیت گذراند و به عنوان اولین مربی غیر پزشکی به جمع اعضای هیئت علمی آن دانشکده پیوست.

او در ۱۳۶۵ برای گذراندن دوره‌ی دکترای علوم تشریحی به دانشگاه علوم پزشکی تهران رفت و در ۱۳۶۸ رساله‌ی دکترای خود را با نام “آخرین نقطه حیات” در خصوص عظیم ترین خلقت خداوند، یعنی دستگاه هدایتی قلب انسان با درجه‌ی ممتاز به پایان برد و تا این اواخر در دانشگاه علوم پزشکی کرمان به تدریس اشتغال داشت.

وی از دانشجویان نخستین دوره‌ی کارشناسی علوم آزمایشگاهی اولین دوره‌ی کارشناسی ارشد کالبد شناسی و نخستین دانشجوی دکتری علوم تشریحی در کشور بود.

نظرات کاربران (۱)

  1. میبدی

    فکر کنم یه کم برای تیتر زدن دیر شده اخه چرا تا زنده اند کسی حالی ازشون نمی پرسه کم نیستن تو میبد چرا!!