رسانه‌های ضدانقلاب، والدین دانش‌آموزان میبدی‌ را نژادپرست معرفی کردند +عکس

در پی درج مطلبی مبنی بر گلایه چند تن از والدین دانش آموزان  مدرسه ای مبنی بر ثبت نام فرزندان اتباع افغانی در مدارس میبد، تعدادی از رسانه های ضد انقلاب و معاند به این مطلب واکنش نشان دادند و این اقدام را “برخورد نژاد پرستانه” قلمداد نمودند.

Image 2

به گزارش خبرنگار “میبدما”، خبر مذکور بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های تجدیدنظر طلب و ضدانقلاب داشته است و عمده این رسانه ها این اقدام میبدی ها را با توجه به اینکه بسیاری از ایرانیها -مانند افغانیهایی که در ایران هستند- در کشورهای دیگر سکونت دارند محکوم نموده اند.

یکی از وبلاگ نویسان هم در این باره نوشته:

«این را نوشته‌اند و زده‌اند بالای سر در مدرسه‌ی ابتدایی‌ای، تا اگر بچه‌ی افغانی‌ای توانست از هزار خوان فقر و بدبختی و فلاکت‌های مهاجرت عبور کند و پایش به مدرسه برسد، بداند که همیشه باید مانند توله‌سگ باران خورده‌ای در گوشه خفت کند و یادش نرود که با بقیه فرق دارد. یادش باشد که مردم شهید پرور فیروزآباد و آقایان دشتی و دهقانی لطف کردند و به او که سهمی از کرامت انسانی و حقوق اولیه‌ی زندگی ندارد، تکه‌ی ناچیزی از همین حقوق ساده و بدیهی را صدقه داده‌اند.

اهالی … اما وقتی فرزند خودشان گذارش به آن طرف مرز می‌رسد، انتظار دیگری دارند. که برای نورچشمشان فرش قرمز پهن شود و در دانشگاهی که پذیرش گرفته است امکانات مناسبی برایش فراهم شود و در خیابان که راه می‌رود سرش را بالا بگیرد. به فکرشان هم خطور نمی‌کند که ممکن است در چشم آن شهروند سوییسی و آلمانی و آمریکایی، نورچشم آن‌ها حکم همان تبعه‌ی خارجه (افغان) را داشته باشد که این‌جا تحصیلات ابتدایی را هم ازش دریغ کردند.

 حالا ما می‌آییم و پارچه می‌زنیم بر سر در مدرسه و روز روشن در بلندگو می‌گویی که مردم و نژادیی را که از قضا بیشتری اشتراکات فرهنگی و زبانی را با ما دارند، شایسته‌ی نشستن در مدرسه‌ای که بچه‌هامان در آن هستند نمی‌دانیم. خیالمان هم البته راحت است که نه آن افغانی فلک‌زده که با هزار ترس و بدبختی توانسته پای خودش را در این مملکت بند کند، توان شکایت از این نژادپرستی خشن را دارد و نه اگر هم شکایتی واصل شود، رسیدگی و عقوبتی در کار خواهد بود.»

 

Image 3
همچنین سایت ضدانقلاب «رادیو زمانه» که از بودجه مصوب پارلمان هلند جهت براندازی نظام اسلامی ایران فعالیت می کند  و سایت بالاترین که وابسته به رژیم صهیونیستی است این خبر را نقل نموده اند.
Image 4
Image 5
ضمنا برخی از سایتهای داخلی نیز این اقدام میبدی ها را “خجالت آور” توصیف نموده اند.
Image 6

۱۳ نظر on “رسانه‌های ضدانقلاب، والدین دانش‌آموزان میبدی‌ را نژادپرست معرفی کردند +عکس”

 • سید wrote on ۱۷ شهریور, ۱۳۹۲, ۲۱:۳۳

  واقعا که برای این عزیزان متاسفیم که بعد از ۳۳ سال انقلاب هنوز حرف امام خمینی درباره امت اسلام را نفهمیده اند کاش دیگر شهیدپرورش رو دیگه نمی نوشتند.

 • حسیا wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۰:۰۰

  خوشحال یودم که ۸ سال پیش از بین مردم متعصب میبد رفتم و می تونسم از دور به فرهنگ و تمدن ببالم.
  ولی…
  برای میبد ما متاسفم که همه چی رو سیاسی میکنه
  از دید شما همه رساته ها مزدورن و فقط خودتون در راه آرمان های انقلاب فی سبیل الله کار میکنید

 • محمود آباد wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۹:۱۸

  کمی به فکر عابروی شهرمان میبد باشند.بد نیست.حداقل قبل از اینکارها با مسئولین هماهنگ کنید شاید مشکل حل شد و احتیاج به این کارها نباشد.نباید عجولانه و احساساتی دست به کاری زد که در سایتهای بیگانه و خودی انگشت نما شویم

  تشکر از سایت خبری میبد ما …//

 • فيروزآبادي wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶

  متاسفانه برداشت اشتباهی از نوشته این پارچه شده.
  اهالی فیروزآباد هیچ‌گاه و به هیچ نحوی به افاغنه هتک حرمت نکرده اند.
  مگر غیر از این است که سالهای سال است افاغنه در محلات میبد و فیروزآباد ساکن هستند؟
  در ضمن این یک جو روانی است که ایجاد شده وگرنه حتی کسانی که مخالف با متن این پارچه هستند هم شاید به خاطر برخی مسائل که اینجا جای مطرح کردن ندارند راضی به همنشینی فرزندان خود با فرزندان افغان نباشند.
  یادمان باشد که سال گذشته مسئولین بهداشت و رییس آموزش و پرورش میبد نسبت به انتقال بیماری و تاثیرات سوء اخلاقی این امر هشدار دادند.
  راستی افغان آباد با آنهمه تشکیلات و امکانات را برای چه ساخته اند؟
  از نظر قانونی هم حضور افاغنه و سکونت و تحصیل آنها در شهر ممنوع است؟
  به نظر تقصیر اصلی این ماجرا بر عهده آن مدیر بی مسئولیت است که قانون را نقض میکند و از فرزندان افغانی ثبت نام میکند.

 • باریکزهی wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸

  آیا به نظر شما این نژاد پرستی نیست . کودک افغانی با دیگران چه فرقی دارند کسی که که بر اساس مقررات یک کشور واترد آن می شود تمام حقوق شهروندی آن کشور را دارد

 • بشنيغان wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۳:۴۴

  اهالی فیروزاباد بدانند میبد مگر مسئول ندارد.پس رئیس اموزش و پرورش و فرمانداری و مراجع دیگر برای چه هستند.خوب باید از طریق طومار و جمع اوری امضا اینکار را میکردید نه از طریق نوشتن پارچه و نصب سر در یک مکان اموزشی متعلق به دولت..خودتان کدخدا و داروغه شهر میشوید انتظار دارید دیگران کارتان را تایید نمایند.کار به رسانه های خارجی هم کشیده شد.این خوب نیست برای میبد.

 • میم فیروزابادی wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۶:۴۸

  سالهای سال است که بعضی از اتباع محترم کشورهای همسایه در کشور میهمان دوست و میهمان نواز و مردمان نجیب ایران زمین در سفره کشاده نعمات خدادادی این سرزمین ارتزاق کرده و بالیده اند. بعضی که صورت غیر مجاز وارد کشور شده اند وبدون اجازه اقامت اکنون ساکن این کشورند ، متاسفانه بدون رعایت مقررات و الزامات قانونی مصداق نمک خورده! مصدر بسیاری از نا هنجاری های فرهنگی و اجتماعی شده اند . بدیهی است که انسانها فارغ از تابعیت و نژاد و زبان و لهجه و تعلقات قومی از حقوق برابر انسانی مثل حق تحصیل و … برخوردارند اما دارای تکالیفی لازم الاتباع در سرزمین ایران خواهند بود. تخطی از قوانین کشور میهمان و نقض مکرر این مقررات دارای عقوبت خواهد بود و ربطی به نژاد نخواهد داشت. بدیهی است مردم شهید داده و ایثارگر در راه حفظ نوامیس فرهنگی و دینی و ملی و در راه مبارزه و برخورد جدی با فساد و قاچاق مواد مخدر و متعرضان به نوامیس ومتجاوزان به اموال مردم از طعنه و نیش زهراگین معاندان و دشمنان( که به کمتر از نابودی هویت و فرهنگ و ابروی ایران اسلامی راضی نیستند ) هراسی به دل نخواهند داد.
  معاندانی که اکنون به بهانه نصب یک پارچه نوشته بی نام و نشان و فاقد اهمیت اشک تمساح دفاع از حقوق انسانها میریزند بهتر است در محکوم نمودن اهانت به زائران ایرانی بیت اله الحرام یا نقض حقوق ایرانیان در بعضی کشورهای عربی بیانیه

  صادر نمایند . ما در پوشالی بودن ادعای معاندان شکی نداریم

 • فيروزآبادي wrote on ۱۸ شهریور, ۱۳۹۲, ۲۳:۵۵

  با عرض پوزش ولی از کامنت های مخاطبین فهمیدم بسیاری از این عزیزان غرض دارند و دارند به خاطر دومتر پارچه چه مسخره بازیها در می‌آورند.

  اینها همانهایی هستند که بعد از قضیه گروگانگیری و موارد مشابه میخواستند افغان آباد را روی سر اهالی آن خراب کنند. ولی حالا دنبال چه چیز کم اهمیتی رو گرفتن!

 • یک شهروند میبدی wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۲, ۱:۴۰

  اینکه دعوا نداره!!!! کجای دنیا به اتباع بیگانه اجازه میدهند که درکنار فرزندانشان کلاس بروند وزندگی کنند!! وگواهی نامه رانندگی بگیرندو….و…کمی‌به وضعیت ایرانیان ساکن کویت نگاهی بیندازید!..فکر میکنم قانون کشور ماایراد داره وگرنه مردم راست میگویندوبه عنوان مثال ان مقام مسئول که اجازه قانونی ثبت نام افغانی در شهر را از قول مقام مافوقش گفته ببینید بچه اش کدام مدرسه درس میخونه؟ هرچه سنگه مال پای لنگه ما مردم عادی باید فکربدبختی خودمان را بکنیم……اردکان بامسئولین فعالش باپول سازمان ملل یک مجتمع شیک درشهرشان برای افغانی‌ها ساخته اند ومسوولین ما دایه عزیزتر از مادر شده اند…میبدما عزیز خواهش میکنم از اون مدرسه اردکان یک گزارش بگیر به جان خودم از مدارس خاص میبد شیک تره- بدا به حال ما بامسئو…..که داریم—-کی وچه کسی باید جواب ما رابده میبد ما بگه؟؟؟؟؟؟

 • جلیل wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۸:۱۵

  من با نظر این شهروند میبدی موافقم تبعیض نژادی خوب نیست ولی مسئولین میبد هم می توانستند برای جلو گیری از این مسئله یک مدرسه خوب وشیک همانند شهر هم جوار برای افاغنه بسازند تا هم انها راحت باشند وهم همشهریان، شاید این مسئله باعث شود تا مسئولین ما به خود بیایند

 • فیروزابادی wrote on ۱۹ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۹:۰۵

  آغوش میبد عزیز ،خواستگاه فرهنگ و هنر و ادب ، دیار نام آوران و بزرگان و نخبگان و غیورمردان مومن (که صدها شهید و جانباز و آزاده سرافراز را در راه آرمانهای امام برای بقای دین و آیین و فرهنگ خود تقدیم انقلاب خود نموده ) برای هم کیشان و مسلمانان اتباع کشورهای دیگر سالهاست که گشوده بوده است. تاریخ میبد گواه میهمان نوازی اهالی محلات مختلف میبد و کمک های بی شائبه ایشان به آوارگان افغانستان بوده است. اگر غیر از این بود هیچ تبعه افغانی حاضر به سکونت در میبد نبود. حتی تصمیم برای پذیرش تحصیل فرزندان تبعه افغان در مدارس میبد نیز در این راستاست. البته هر شهروندی حق و وظیفه اظهار نظر و انتقاد از تصمیم مدیران محلی را برای خود محفوظ میداند و این از افتخار ایرانیان است که فضای نقد و اظهار نظر به نحو عالی وجود دارد .نگرانی و انتقاد مطرح شده از سوی تعدادی اولیا به معنای تعمیم نظر این گروه به همه همشهریان نیست . البته بر مسئولان فرض است که به دغدغه این عده همشهریان محترم و منتقد پاسخ منطقی و قانع کننده ارائه نمایند.

 • میبدی wrote on ۲۹ شهریور, ۱۳۹۲, ۱۵:۱۵

  مثل اینکه همه یادشون رفته گروگان گیری پارسالو همشون افغانی بودن اونها هم از بچگی همشون تو میبد بزرگ شدند و نون ونمک میبدی ها رو خوردن یادتون رفته بعد اون قضیه همه می گفتند باید همشون رو از میبد بیرون کرد تازه چند روز هم درگیری بود اما …..

 • سیدعباس حسینی wrote on ۲۹ دی, ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸

  من خودم دانش آموز سال دوم ریاضی در حال تحصیل در ایران هستم.همه جای ایران برای اتباع افغانی ارزشی قائل نیستند هم از مردم کارکنان دولت(معلمها مدیران ماموران و…).درحالی خودم مشاهده کردم که با اتباع فلسطینی لبنانی رفتاری دارن که خودم تعجب کردم درحالی انها هم مسلمان و افغانیهای مظلوم هم دین مشترک دارن پس چرا؟زیرا دراین اینجا ایران چون از دین به عنوان ابزار استفاده کرده با تمام قوا از آنها حمایت میکند ولی به اتباع افغانی حق استفاده از منافع و حقوق محاجرین را نمیدهد.چون دراین موضوع دین نادیده گرفته شده زیرا رهبر انقلاب گفتند ما از مردم مظلوم فلسطین حمایت میکنیم چون ما نمیگذاریم به اسلام  و مسلمانان ظلمی شود!پس؟

نوشتن دیدگاه

جستجو

 • نظرسنجی

  راه حل معضلات فرهنگی و امنیتی ناشی از حضور غیربومی‌ها در شهرمان چیست؟

  دیدن نتایج

  Loading ... Loading ...
 • تبلیغات متنی

  تبلیغی برای نمایش وجود ندارد

 • آرشیو اخبار

  تیر ۱۳۹۴
  ش ی د س چ پ ج
  « خرداد    
   12345
  ۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
  ۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
  ۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
  ۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • بایگانی

  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 19,191
  • بازدید دیروز: 24,312
  • بازدید هفته: 238,101
  • بازدید ماه: 1,239,159
  • بازدید سال: 4,062,396
  • کل بازدیدها: 5,842,476
  • کل نوشته‌ها: 5,628
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: تیر ۱۳, ۱۳۹۴
 • اشتراک در سایت

  فید مطالب سایت فید قسمت نظرات

  برای اطلاع از به روز رسانی ایمیل خود را وارد کنید .

  عشاق محمد

  پایگاه خبری مرحوم یحیی زاده

  پایگاه خبری نارین نیوز

  پایگاه خبری برج نیوز

  تمام حقوق این سایت برای © 2015 شبکه مجازی میبدما. محفوظ است.
  طرح و میزبانی آرمان پردازان کویر